Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klima/ogrzewanie b7 problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

No w poniedziałek zostawie go u mechanika i powiedział, że rozbierze i ogarnie co i jak tam działa. Wydaje mi się skoro się normalnie załącza co jakiś czas to nie jest to powód do wymiany na nowe, a kwestia przeczyszczenia.

Opublikowano

Jak łożysko się wytarło to czyszczenie i smarowanie nic nie da. Z tego co widzę to będzie łożysko, które przyciera w jednym miejscu. Dlatego jak stanie w tym miejscu nie może ruszyć. W czasie rozruchu silnika elektrycznego powstaje duży prąd rozruchowy by wytworzyć odpowiedni duży moment obrotowy i wprawić w ruch stojący wirnik. Prąd ten może mieć cztero- do ośmiokrotną wartość prądu znamionowego. Gdy coś trzyma wirnik w czasie rozruchu prąd ten zwiększa się jeszcze bardziej do momentu aż wirnik ruszy lub bezpiecznik albo zwoje się przepalą. Żeby w takich wypadkach nie doszło do pożaru sterownik przy pewnych wartościach stwierdza, że prąd jest za wysoki i odcina napięcie i wywala błąd. 

Opublikowano
  • Autor

Jeszcze mam takie pytanie do Was. To prawda że dmuchawa jest nie do rozebrania? Mechanik zadzwonił że nie ma jak tego rozebrać i naprawić więc trzeba zamawiać.

@Muskel1 ty pewnie wiesz czy to się da rozebrać.

Edytowane przez fang

Opublikowano
  • Autor

Tak samo sobie pomyślałem że nówki nie opłaca mi się wsadzać z valeo za 1000 zł. Bardziej kwestia jakiejś używki a widziałem na allegro po 100/150 zł.

Opublikowano

Nigdy nie rozbietałem więc nie wiem. Ale nowa dmuchawa to nie jest duży wydatek. Nawet jeżeli da się rozebrać to możliwe, że wyjdzie to może trochę taniej niż nowa. Komuś będziesz musiał zapłacić za naprawę tego. Nie ma sęsu moim zdaniem. Szkoda zabywy. 

Opublikowano
  • Autor

No widziałem z valeo to jest koszt 700-1000 zł. Bardziej szukałem w używkach w dobrym stanie i jest sporo sztuk.

Opublikowano

Można spróbować z używkami tylko jak kupisz trupa i za 2 tyg zacznie piszczeć i skrzypieć to nawet tych 150 zł będzie szkoda. Dmuchawa jest rzeczą, która zawsze pracuje więc kupując używke jest ryzyko, że też już wyeksploatowana. Jakby nie było B6 i B7 już trochę lat mają więc i te części będą nie pierwszej młodości. Jak zamierzasz w krótce auto zmienić to kup używkę. Jak chcesz nim trochę pojeździć to wstaw nówkę, w końcu ma posłużyć kilka lat. 

Opublikowano
  • Autor

No  w pewnym sensie tak, ale chodzi o to, że na razie nie mam takiego wkładu żeby od buta wsadzić 1k w dmuchawe. Powiedział, że sam znajdzie coś w dobrym stanie i zadzwoni i da znać i zamówi. No zobaczymy jak to będzie.

Opublikowano

Może się trafi jakaś sprawna, która jeszcze troche pożyje. 

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki za info i będę coś działał.

Opublikowano

szukaj od exeo bo będą najświeższe. Poza tym kup z oznaczeniem 8e1, 8e2 są od anglika i będą w drugą stronę przepychały powietrze (na zewnątrz)

Opublikowano
  • Autor

Już zamontowana dmuchawa za 150 zł i wszystko śmiga jak nowe. Dzięki i pozdrawiam. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.