Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podłączeniem radia


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z podpięciem radia, wtyczki niby pasują a radio się nie włączy. Ktoś może się na. Tym zna? 

Dodam że wcześniej miałem RNS D

 

A na zdj schemat kostek w nowym radiu

IMG_20201123_131919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Muskel1 napisał:

Kupiłeś jakąś przejściówkę do kostek?

Nie, chciałem podpiąć w te kostki ci miałem przy RNS d i kostki pasują ale radio się nie włącza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo podpięcie oryginalnych kostek po przepięciu 2 pinów co prawda uruchomi radio ale tylne głośniki nie zagrają jeżeli masz system aktywny.

RNS-D było dokładane? W B7 nie było oryginalnie montowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Samo podpięcie oryginalnych kostek po przepięciu 2 pinów co prawda uruchomi radio ale tylne głośniki nie zagrają jeżeli masz system aktywny.

RNS-D było dokładane? W B7 nie było oryginalnie montowane. 

Tak było dokładane i tył nie grał. Które piny trzeba przełożyć? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na oznaczenia w nowym radiu. Piszę tu o nr. pinów na kostce oryginalnej wiązni. 

W czarnej oryginalnej kostce masz stałe 12V na pinie 7, musisz go dać na  pin nr. 4. Ten wyjęty z pinu nr. musisz dać na nr. 7 czyli zamienić miejscami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mietek2951 napisał:

Mam w domu taka przejściówkę, czy zamienienie miejscami czerwonego kabla z żółtym uruchomi radio?

Kostka-ISO-rozlaczane-plus-VW-SKODA-OPEL-AUDI-SEAT.jpeg

Powinno o tym pisałem właśnie. Pod warunkiem, że masz na oryginalnej kostce pod nr. 4  plus po stacyjce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Muskel1 napisał:

Powinno o tym pisałem właśnie. Pod warunkiem, że masz na oryginalnej kostce pod nr. 4  plus po stacyjce. 

Działa dzięki, a wiesz może gdzie podłączyć kabel steering wheel od sterowania kierownicy? W poprzednim radiu nie miałem sterowania z kierownicy ale wymieniłem ostatnio kierownice na multi i chciałbym ją podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz dekodera Can-Bus, który powinien być dołączony do tego radia to nie podłączysz tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli nie masz dekodera Can-Bus, który powinien być dołączony do tego radia to nie podłączysz tak.

Dostałem do radia taka kostkę która się wpina do radia i z niej wychodzą 2 przewody pod multi funkcje które nie wiem gdzie podpiąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka nie wystarczy. Musisz mieć moduł Can-Bus, najczęściej małe czarne pudełeczko z elektroniką w środku. Wielkości pudełka zapałek. Jak tego nie ma, nie ma możliwości podpięcia tych przewodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Kostka nie wystarczy. Musisz mieć moduł Can-Bus, najczęściej małe czarne pudełeczko z elektroniką w środku. Wielkości pudełka zapałek. Jak tego nie ma, nie ma możliwości podpięcia tych przewodów. 

A jeszcze tak z innej beczki, mam separator antenowy z którego wychodzi kabel który mam wpiąć w remote a w radiu nie mam takiego kabla. Ze schematu ISO w radiu wnioskuję że mam ten kabel wpiac w ANT, ale oryginalnie w kostce od radia tam jest prąd po światłach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mietek2951 napisał:

A jeszcze tak z innej beczki, mam separator antenowy z którego wychodzi kabel który mam wpiąć w remote a w radiu nie mam takiego kabla. Ze schematu ISO w radiu wnioskuję że mam ten kabel wpiac w ANT, ale oryginalnie w kostce od radia tam jest prąd po światłach

Jest pin A3,zobacz czy jest tam +12v po włączeniu radia. 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pila24 napisał:

Jest pin A3,zobacz czy jest tam +12v po włączeniu radia. 

 

Tam jest 12v po włączeniu świateł w aucie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem.

Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk kl15 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.  

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Kupiłeś jakąś przejściówkę do kostek?

Mam tą co jest ma zdj wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pila24 napisał:

Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem.

Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk 75 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.  

A mogę podpiąć pod to 12v po światłach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no  nie do świateł, masz w kostce +12V po stacyjce. W tym miejscu, jeżeli podłączyłeś tak jak wyżej pisałem.

20201124_171503.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 17:17, Muskel1 napisał:

Nie no  nie do świateł, masz w kostce +12V po stacyjce. W tym miejscu, jeżeli podłączyłeś tak jak wyżej pisałem.

20201124_171503.jpg

Następny problem się pojawił taki że na takim podłączeniu jak pisałeś radio się po jakimś czasie samo wyłącza potem włącza az w końcu się wyłączy i nie włączy, podpiąłem teraz te dwa piny zasilające radio pod stały plus i działa cały czas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...