Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z podłączeniem radia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z podpięciem radia, wtyczki niby pasują a radio się nie włączy. Ktoś może się na. Tym zna? 

Dodam że wcześniej miałem RNS D

 

A na zdj schemat kostek w nowym radiu

IMG_20201123_131919.jpg

Opublikowano

Kupiłeś jakąś przejściówkę do kostek?

Opublikowano
  • Autor
16 minut temu, Muskel1 napisał:

Kupiłeś jakąś przejściówkę do kostek?

Nie, chciałem podpiąć w te kostki ci miałem przy RNS d i kostki pasują ale radio się nie włącza 

Opublikowano

Samo podpięcie oryginalnych kostek po przepięciu 2 pinów co prawda uruchomi radio ale tylne głośniki nie zagrają jeżeli masz system aktywny.

RNS-D było dokładane? W B7 nie było oryginalnie montowane. 

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Muskel1 napisał:

Samo podpięcie oryginalnych kostek po przepięciu 2 pinów co prawda uruchomi radio ale tylne głośniki nie zagrają jeżeli masz system aktywny.

RNS-D było dokładane? W B7 nie było oryginalnie montowane. 

Tak było dokładane i tył nie grał. Które piny trzeba przełożyć? 

 

Opublikowano
  • Autor

Mam w domu taka przejściówkę, czy zamienienie miejscami czerwonego kabla z żółtym uruchomi radio?

Kostka-ISO-rozlaczane-plus-VW-SKODA-OPEL-AUDI-SEAT.jpeg

Opublikowano

Nie patrz na oznaczenia w nowym radiu. Piszę tu o nr. pinów na kostce oryginalnej wiązni. 

W czarnej oryginalnej kostce masz stałe 12V na pinie 7, musisz go dać na  pin nr. 4. Ten wyjęty z pinu nr. musisz dać na nr. 7 czyli zamienić miejscami. 

 

Opublikowano
3 minuty temu, Mietek2951 napisał:

Mam w domu taka przejściówkę, czy zamienienie miejscami czerwonego kabla z żółtym uruchomi radio?

Kostka-ISO-rozlaczane-plus-VW-SKODA-OPEL-AUDI-SEAT.jpeg

Powinno o tym pisałem właśnie. Pod warunkiem, że masz na oryginalnej kostce pod nr. 4  plus po stacyjce. 

Opublikowano
  • Autor
17 godzin temu, Muskel1 napisał:

Powinno o tym pisałem właśnie. Pod warunkiem, że masz na oryginalnej kostce pod nr. 4  plus po stacyjce. 

Działa dzięki, a wiesz może gdzie podłączyć kabel steering wheel od sterowania kierownicy? W poprzednim radiu nie miałem sterowania z kierownicy ale wymieniłem ostatnio kierownice na multi i chciałbym ją podłączyć

Opublikowano

Jeżeli nie masz dekodera Can-Bus, który powinien być dołączony do tego radia to nie podłączysz tak.

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Jeżeli nie masz dekodera Can-Bus, który powinien być dołączony do tego radia to nie podłączysz tak.

Dostałem do radia taka kostkę która się wpina do radia i z niej wychodzą 2 przewody pod multi funkcje które nie wiem gdzie podpiąć 

Opublikowano

Kostka nie wystarczy. Musisz mieć moduł Can-Bus, najczęściej małe czarne pudełeczko z elektroniką w środku. Wielkości pudełka zapałek. Jak tego nie ma, nie ma możliwości podpięcia tych przewodów. 

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Kostka nie wystarczy. Musisz mieć moduł Can-Bus, najczęściej małe czarne pudełeczko z elektroniką w środku. Wielkości pudełka zapałek. Jak tego nie ma, nie ma możliwości podpięcia tych przewodów. 

A jeszcze tak z innej beczki, mam separator antenowy z którego wychodzi kabel który mam wpiąć w remote a w radiu nie mam takiego kabla. Ze schematu ISO w radiu wnioskuję że mam ten kabel wpiac w ANT, ale oryginalnie w kostce od radia tam jest prąd po światłach

Opublikowano
21 minut temu, Mietek2951 napisał:

A jeszcze tak z innej beczki, mam separator antenowy z którego wychodzi kabel który mam wpiąć w remote a w radiu nie mam takiego kabla. Ze schematu ISO w radiu wnioskuję że mam ten kabel wpiac w ANT, ale oryginalnie w kostce od radia tam jest prąd po światłach

Jest pin A3,zobacz czy jest tam +12v po włączeniu radia. 

 

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
18 minut temu, pila24 napisał:

Jest pin A3,zobacz czy jest tam +12v po włączeniu radia. 

 

Tam jest 12v po włączeniu świateł w aucie 

Opublikowano

Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem.

Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk kl15 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.  

Edytowane przez pila24

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, Muskel1 napisał:

Kupiłeś jakąś przejściówkę do kostek?

Mam tą co jest ma zdj wyżej

Opublikowano
  • Autor
9 minut temu, pila24 napisał:

Rzeczywiście tam była iluminacja w rnsd pod tym pinem.

Trzeba podpiąć separator antenowy pod któryś zacisk 75 (+12v po stacyjce) jak nie ma w radiu.  

A mogę podpiąć pod to 12v po światłach? 

Opublikowano

Nie no  nie do świateł, masz w kostce +12V po stacyjce. W tym miejscu, jeżeli podłączyłeś tak jak wyżej pisałem.

20201124_171503.jpg

Opublikowano
  • Autor
W dniu 24.11.2020 o 17:17, Muskel1 napisał:

Nie no  nie do świateł, masz w kostce +12V po stacyjce. W tym miejscu, jeżeli podłączyłeś tak jak wyżej pisałem.

20201124_171503.jpg

Następny problem się pojawił taki że na takim podłączeniu jak pisałeś radio się po jakimś czasie samo wyłącza potem włącza az w końcu się wyłączy i nie włączy, podpiąłem teraz te dwa piny zasilające radio pod stały plus i działa cały czas 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.