Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszty remontu plus podnoszenie mocy


Dominik9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam A4 B6 1.8T AVJ z 2002r. Na blacie zaraz 500tyś przejechane i konik zaczyna klękać. kompresja mierzona, 1,3,4 gar po 10bar a na drugim 9.2. Dodam, że na denku drugiego tłoka (na tym na którym słabsza jest kompresja) widoczny olej. Spalanie oleju na 1000km w granicach 250ml. Szkoda mi sprzedawać auto, bo dużo rzeczy mam zrobione i teraz pozostaje pytanie, ile wyszedłby remont + podniesienie mocy na 250-280km ? 
Z góry dzięki za każdą odpowiedź :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzelam w ślepo 20-30tys. Masz quattro? Jeśli nie to bezsens powyżej 220kuni robić w ośce.  Jak sam coś z tego będziesz robić to trochę mniej :P

Same graty pod podniesienie mocy wyniosą spokojnie 10tys, a gdzie reszta? No chyba, że masz już coś dłubnięte i kilka rzeczy odejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik stockowy, nic nie robione. Quattro nie mam, jednak jeżeli faktycznie miało to być 20-30k to chyba zrezygnuje :( Za takie pieniądze mogę b7 z 1.8T kupić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj to za grosze, szkoda się męczyć z tymi starymi parchami. Świat nie kończy się na a4 i "legendarnym" 1.8t.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, tylko to pierwszy samochód i sentyment jest ogromny. Dopiero co wymieniony napinacz na oryginał, co prawda bez cewki ale zrobione jak należy (wyprogramowanie w sofcie). Miała też być robiona głowica, ale mój dobry mechanik twierdzi, że gdy zrobi głowice to po chwili trzeba będzie robić dół i według niego remont nieopłacalny biorąc pod uwagę cene A4-ki. Z drugiej jednak strony, jak kupie jakąś B7 z 1.8T to też nie wiem co kupie, a tu miałbym w podobnej cenie kapitalke i wiedziałbym przynajmniej na czym stoję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...