Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9TDI BLS 105HP - Logi do oceny przed chipem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie!

Nabyłem niedawno VW Jetta 1k2 z silnikiem 1.9TDI BLS 105hp na sterowniku EDC16. Chciałbym po świętach oddać go na zrobienie delikatnego programu aby było trochę więcej frajdy z jazdy, ale najpierw dokonałem jego diagnostyki tak aby zobaczyć czy jest coś, co w samochodzie może niedomagać. Samochód ma 150 tysięcy przebiegu, a stan wizualny i techniczny wskazywałyby na to, że jest to przebieg prawdziwy. Na logach się jednak nie znam. Od siebie mogę dodać, że silnik trzyma moc, olej był wymieniany w interwale 12 tysięcy kilometrów, nie dymi, DPF jest na miejscu, VCDS nie pokazywał żadnych błędów odkąd go mam. 

 

Statyczne:

001 - http://vaglogi.pl/log-001_3a7sHd.html
003 - http://vaglogi.pl/log-003_0eLxoy.html
004 - http://vaglogi.pl/log-004_4Lkd2z.html
013 - http://vaglogi.pl/log-013_8aEi4S.html
023 - http://vaglogi.pl/log-023_zWTbma.html

Dynamiczne:

001 - http://vaglogi.pl/log-001_274aZf2.html
003 - http://vaglogi.pl/log-003_t7m4Q96.html
004 - http://vaglogi.pl/log-004_g0Lmc.html
008 - http://vaglogi.pl/log-008_998u1k.html
011 - http://vaglogi.pl/log-011_Evd39A1.html

 

Bardzo dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez WachuTT

Opublikowano
9 minut temu, WachuTT napisał:

Witajcie!

Nabyłem niedawno VW Jetta 1k2 z silnikiem 1.9TDI BLS 105hp na sterowniku EDC16. Chciałbym po świętach oddać go na zrobienie delikatnego programu aby było trochę więcej frajdy z jazdy, ale najpierw dokonałem jego diagnostyki tak aby zobaczyć czy jest coś, co w samochodzie może niedomagać. Samochód ma 150 tysięcy przebiegu, a stan wizualny i techniczny wskazywałyby na to, że jest to przebieg prawdziwy. Na logach się jednak nie znam. Od siebie mogę dodać, że silnik trzyma moc, olej był wymieniany w interwale 12 tysięcy kilometrów, nie dymi, DPF jest na miejscu, VCDS nie pokazywał żadnych błędów odkąd go mam. 

 

Statyczne:

001 - http://vaglogi.pl/log-001_3a7sHd.html
003 - http://vaglogi.pl/log-003_0eLxoy.html
004 - http://vaglogi.pl/log-004_4Lkd2z.html
013 - http://vaglogi.pl/log-013_8aEi4S.html
023 - http://vaglogi.pl/log-023_zWTbma.html

Dynamiczne:

001 - http://vaglogi.pl/log-001_274aZf2.html
003 - http://vaglogi.pl/log-003_t7m4Q96.html
004 - http://vaglogi.pl/log-004_g0Lmc.html
008 - http://vaglogi.pl/log-008_998u1k.html
011 - http://vaglogi.pl/log-011_Evd39A1.html

 

Bardzo dziękuję za pomoc. 

Zrób dynamiczne jeszcze raz, tym razem zrób 3 na raz, 001+003+011, później  005+013+033. Pojedynczych nie ma sensu.

 

Opublikowano
  • Autor
23 godziny temu, Langista napisał:

Zrób dynamiczne jeszcze raz, tym razem zrób 3 na raz, 001+003+011, później  005+013+033. Pojedynczych nie ma sensu.

 

Witam! Dziękuję za pomoc.

Oto one:

001+003+0011 -  http://vaglogi.pl/log-001_003_011_8QYJIX.html

005+013+033 - http://vaglogi.pl/log-005_013_033_6eR9A.html

 

Trochę martwi mnie odchył korekty dawki między cylindrem 2 a 4, ale nie wiem jaka jest tolerancja. Jeśli dobrze rozumiem logi, to ciśnienie zadane pokrywa się z rzeczywistym, co by wskazywało na to, że turbina jest w porządku? 

Pomiarów dokonałem na trzecim biegu z pedałem w podłodze.

Edytowane przez WachuTT

Opublikowano

Jeszcze tragedii nie ma, zrób jeszcze 13+23+19

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, Langista napisał:

Jeszcze tragedii nie ma, zrób jeszcze 13+23+19

Niestety grupa 019 nic nie pokazuje u mnie. Zrobiłem 13+23+18, nie wiem czy może być - http://vaglogi.pl/log-013_023_018_6m8s7.html

 

 

 

 

Opublikowano

napiecie paska rozrządu do sprawdzenia, jak jest ok to masz jeszcze synchro do poprawki

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Dev napisał:

napiecie paska rozrządu do sprawdzenia, jak jest ok to masz jeszcze synchro do poprawki

Dziękuję. A czy prócz tego rzuciło wam się w oczy coś, o co mógłbym poprosić mechanika aby przejrzał? :) 

Opublikowano

Niech sprawdzi w jakim stanie jest turbo, czy dwumas nie zaczyna stukać, czy przeguby są całe, czy piasty luzów nie mają, czy przepływka nie jest zabrudzona. Dobrze było by filtr paliwa wymienić.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, Langista napisał:

Niech sprawdzi w jakim stanie jest turbo, czy dwumas nie zaczyna stukać, czy przeguby są całe, czy piasty luzów nie mają, czy przepływka nie jest zabrudzona. Dobrze było by filtr paliwa wymienić.

Filtr paliwa wymieniony 500 kilometrów temu. Przepływomierz czysty. Dokonałem jego inspekcji zaraz po zakupie razem z kolektorami. W kolektorach było w miarę czysto. Co do reszty, udam się do mechanika. Dziękuję :) 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.