Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana auta Audi vs BMW vs Volvo


Miki95

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, koledzy i koleżanki muszę się poradzić przy wyborze nowego samochodu. 3.5 roku jeździłem Audi a4 b7 2.0 tdi. Ile nerwów i pieniedzy straciłem to się w głowie nie mieści. Kupiłem bo byłem nieświadomy problemów jakie niósł ze sobą ten model, dlatego teraz chciałbym uniknąć rozczarowania z zakupionego auta. Trochę się rozglądałem po sieci i zasięgnąłem opinii użytkowników na różnych forach internetowych. Interesuje mnie tylko benzyna ew. założenie instalacji gazowej. 

Szukam auta o roczniku młodszym niż 2012 rok i w cenie do 70k zł. 

1. Audi a4 b8 2.0 lub 1.8 tfsi, poczytalem o problemach z braniem oleju i problemami z rozrządem. 

2. Bmw f30 2.0i lub 2.8i tutaj też problem z rozrządem, braniem oleju, i pompa olejowa 

3. Volvo v60 T4 T5 T6, problemy z braniem oleju. 

Myślałem, że auta z młodszego rocznika mają nieco ogarnięte te sprawy i nie będzie problemu z ich eksploatacja ale co można wyczytać w internecie przyprawia mnie o błyskawiczny porost siwych włosów. Czy ktoś może posiada te modele i może pomóc mi swoimi doświadczeniami? A może polecilisbysie inne marki i inne modele aut? Mój tymczasowy dupowoz zaczyna się delikatnie mówiąc sypac dlatego z początkiem roku styczen/luty jeżeli byłaby ciekawa oferta to będę chciał kupić jakieś auto. Dzięki za wszelką pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź kup sobie nową dacie sandero  i bedziesz miał po kłopocie a gótówki Ci jeszcze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup B8 polifta 2.0TFSI CMPB. Problemów nie będzie:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że w tej kwocie można kupić bez wady olejowej. Od którego rocznika już ta wada była wyeliminowana? Czy to dotyczy silników 1.8 jak i 2.0 tfsi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj b9 1.4tfsi z pierwszych roczników.  szkoda 70tys za b8. Albo idź po nowa Skoda Scala, itp.   

Albo wplac 70 tys, drugie 70 tys w kredyt i bierz nowe A4, Q3, tiguana, octavie, Passata, superb, karoq, ateca, co wolisz. Masz gwarancję i spokój na lata. I niska ratę. 

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...