Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytanie do kogoś kto ma wskaźnik doładowania turbo


VanSol

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś ma w 1.8T BFB (5 biegowy manual) wskaźnik doładowania to czy mógłby mi coś sprawdzić?

Interesuje mnie przy jakich obrotach, na 1 biegu, na minimalnie wciśniętym gazie, doładowanie turbo przekracza wartość zero. Tak samo jeśli można to na 2 i 3 biegu. A jeśli nie da się przekroczyć z minimalnym gazem tej wartości to ile trzeba dać więcej gazu?

Nie mam wskaźnika a chciałbym się dowiedzieć w jakim momencie turbo zaczyna być mocniej obciążane (przekroczenie wartości zero na wskaźniku). Potrzebne mi to jest głównie do jazdy na zimnym silniku, żeby sprawnie się poruszać ale jechać bez nadmiernego obciążania turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam ma być obciążone jak w serii to ledwo dmucha 0,5-0,6bara w peaku. Nie pałuj na zimnym i tyle, a nie rozmyślasz o obciążaniu turbiny, trochę pobłądziłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, przem8 napisał:

A co tam ma być obciążone jak w serii to ledwo dmucha 0,5-0,6bara w peaku. Nie pałuj na zimnym i tyle, a nie rozmyślasz o obciążaniu turbiny, trochę pobłądziłeś :P

Przy ujemnej wartości doładowania aż do wartości zero turbo nie wykonuje pracy. Powyżej zera zaczyna się praca i obciążenie. Lepiej jeździć poniżej tej wartości na zimnym, a wyczuć się tego nie da. Może Ci się wydawać, że jedziesz w miarę delikatnie a będziesz wchodził na wartości powyżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego? Przecież turbo ma już smarowanie. Jakbys nie wiedział to turbo cały czas pracuje. Nie włącza się nagle jak po wcisnięciu magicznego przycisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, ze pracuje caly czas tzn kreci sie ale do wartosci zero nie spreza wiec ma bardzo lekko. Powyzej jest juz ciezej i lepiej wchodzic na te zakresy z cieplym olejem. Wiem, ze jakies smarowanie jest ale skoro mozna uniknac wiekszego zuzycia to dlaczego mam tego nie zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj bo nerwicy dostaniesz.... Przemo Ci napisał " 1-  nie pałuj na zimnym 2-odczekaj po pałowaniu z gaszeniem " Wszystko w temacie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...