Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie czerwonych lampek ostrzegawczych do tapicerek drzwi.


Muskel1

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładając, że poszedłbym (tylko) do ASO jak jeden z tutejszych użytkowników i zażyczył bym sobie żeby mi to zamontowali :decayed: ile osób tak zrobiło? Pewnie około mnóstwa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Langista napisał:

Zakładając, że poszedłbym (tylko) do ASO jak jeden z tutejszych użytkowników i zażyczył bym sobie żeby mi to zamontowali :decayed: ile osób tak zrobiło? Pewnie około mnóstwa..

W ASO by Ci za żadne pieniądze tego nie zamontowali, bo po pierwsze program tego nie przewiduje, a po drugie oni sami wiązek nie robią:wink: Jedyne co, to mogliby Ci sprzedać potrzebne części, za dość słoną cenę:wink:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

dołożyłem lampki. Ładnie świecą.

Kiedy wychodzę w VDS-a w auto-scanie pojawia się błąd lampek.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami wchodzę w drzwi i próbuje zakodować je ale wyskakuje mi błąd VCDS-a(mam oryginał) nie mogę zrobić adaptacji.

W czym jest problem? 

VCDS-drzwi_scan.png

VCDS_drzwi_adaptacja.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz błędu lampek w  autoscanie.

Błędy, które masz w 46, 29, 39, D6 i D7 skutkują nieoryginanym vcdsem, który nie jest kompatybilny z tymi sterownikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskle1 wielkie dzięki za informacje.  Kabel jest oryginalny z tego wynika, że jest za stary. Informacje o starym kablu otrzymałem na koniec autoscanu.

11 minut temu, Muskel1 napisał:

Nie masz błędu lampek w  autoscanie.

Błędy, które masz w 46, 29, 39, D6 i D7 skutkują nieoryginanym vcdsem, który nie jest kompatybilny z tymi sterownikami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pipen napisał:

Muskle1 wielkie dzięki za informacje.  Kabel jest oryginalny z tego wynika, że jest za stary. I

 

Jaka to wersja? HEX CAN czy HEX V2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2022 o 18:16, Muskel1 napisał:

Jaka to wersja? HEX CAN czy HEX V2?

Na kabłu jest hex+can

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nie nadaje się do B9. Dlatego nie osiąga kilku sterowników.

Do B9 musisz mieć wersję V2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

No to niestety nie nadaje się do B9. Dlatego nie osiąga kilku sterowników.

Do B9 musisz mieć wersję V2.

Ok. Mam też klon z wersją V2 apka 19 i takie same błędy mam. Nie mogę też na nim zakodować. Gdzie najlepiej kupić klon aby w miarę dobrze działał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pipen napisał:

Ok. Mam też klon z wersją V2 apka 19 i takie same błędy mam. Nie mogę też na nim zakodować. Gdzie najlepiej kupić klon aby w miarę dobrze działał?

Tak to jest właśnie z klonami. Do platformy MLBevo się nie nadają i kilka sterowników jest nieosiągalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w innym wątku, ale aby był ordnung - co w  sytuacji, kiedy - nie posiadam białych dolnych lampke, oczywiście czerwonych również - jak wówczas poprowadzić zasilanie - może taki suchy opis zadań do wykonania, dla osiągnięcia tego samego efektu ... poproszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie (1) - czy każdy moduł w drzwiach obsłuży podłączenie białych i czerwonych lampek czy tylko te wg. nw. wskazań - dodam obecnie nie mam białych?

Na forum wyczytałem:

8W0 959 393 M - brak możliwości zakodowania a tym samym obsługi

8W0 959 593 / E / H / M / - daje możliwość kodowania i obsłużenia podłączenia pod piny 16 / 12

8W0 959 793 / G / E / H / - daje możliwość kodowania i obsłużenia podłączenia pod piny 16 / 12

 

Pytanie (2) - na alledrogo znajduję moduły z serią 8W0 959 593 - jednak opisane innymi niż literami niż  / E / H / M / albo inne oznaczenia 8W0 959 952 G - nie ma ich w ww. wykazie, czy one obsługują ww. funkcjonalności?

Pytanie (3) - gdzieś słyszałem że decydują oznaczenia na modułach zamalowane prostokąty w całości obsługują a zamalowane po skosie nie obsługują - mit czy prawda, ktoś poza tym ma info, jak przypisywać prostokąty do stron auta?

 

Edytowane przez macherstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 3 rodzaje sterowników drzwi:

8W0 959 393- lowline

8W0 959 593- midline

4M0 959 793- higline

Jeżeli dobrze pamiętam, to lowline nie mają osadzinych pinów więc nie obsługują tych funkcji. Ktoś chyba nawet osadzał w tych sterownikach lowline piny i chyba udało mu się uruchomić. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Są 3 rodzaje sterowników drzwi:

8W0 959 393- lowline

8W0 959 593- midline

4M0 959 793- higline

Jeżeli dobrze pamiętam, to lowline nie mają osadzinych pinów więc nie obsługują tych funkcji. Ktoś chyba nawet osadzał w tych sterownikach lowline piny i chyba udało mu się uruchomić. 

 

Zatem oznaczenia literowe po symbolach 593 albo 793 - nie zmieniają faktu że takie sterownik obsługują oświetlenie drzwi?

Teraz laickie pytanie .... masz może foto jak sprawdzić, czy mam te piny ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midline i highline na 100% obsługują lampki.

Nie mam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Midline i highline na 100% obsługują lampki.

Nie mam zdjęcia.

Powiedz proszę, czy przyjęcie kodowania opuszczania lusterka pasażera też jest zależne od rodzaju sterownika drzwi pasażera?

Czy możliwe że sterownik przyjmie kodowania a lusterko się nie opuszcza przy wstecznym?

52 sterownik drzwi pasażera ---> Coding 07 ---> BYTE 4 ---> Bit 2 zmiana 0 na 1

52 sterownik drzwi pasażera ---> Coding 07 ---> BYTE 4 ---> Bit 3 zmiana 0 na 1

 

 

Edytowane przez macherstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...