Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światło cofania a4 b7


Wagtom

Rekomendowane odpowiedzi

kanał 60 w adaptacjach licznika na pewno masz, ale fakt ta zabawka którą skanujesz auto może tego nie ogarniać. Musisz znaleźć VCDSa lub kogoś kto może podpiąć Ci się do auta w Twojej okolicy.

Jeśli fizycznie kable masz połączone jak podałem wyżej i sprawdzisz adaptacje w liczniku i będzie OK to musi działać, w innym wypadku obstawiał bym trafiony moduł komfortu?

 

tu masz rozpiskę dla tego kanału adaptacji:

CAN-Databus Powertrain (Installation List)
+00001 = Engine (Standard)
+00002 = Automatic Transmission OR Shift Indicator (Optional)
+00004 = Brake (Standard)
+00016 = Airbag (Standard)
+00064 = Headlight Leveling
+00128 = Headlight Leveling with Curve Light (AFS)
+01024 = Instrument Cluster (Standard)

patrzysz jaką masz liczbę zapisaną w sterowniku i dodajesz powoli poszczególne wartości z listy żeby suma się zgadzała. Jeśli w sumie zmieści się 2 to musisz wtedy odjąć tą wartość od całości i zapisać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wagtom napisał:

Błędów brak kanał 60 nie jest obsługiwany przez ten pojazd

Przepraszam 01045

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wagtom napisał:

Przepraszam 01045

no to jest OK.

już mi brakuje pomysłów. Albo nie ma ciągłości gdzieś w kablach, uszkodzony włącznik wstecznego na skrzyni, brak zasilania na bezpieczniku 31 albo uszkodzony moduł MK

jak masz PDC to ewentualnie zmień też kodowanie w nim (czwarta cyfra od końca musi być 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaTeo85 napisał:

no to jest OK.

już mi brakuje pomysłów. Albo nie ma ciągłości gdzieś w kablach, uszkodzony włącznik wstecznego na skrzyni, brak zasilania na bezpieczniku 31 albo uszkodzony moduł MK

jak masz PDC to ewentualnie zmień też kodowanie w nim (czwarta cyfra od końca musi być 0.

Dzięki Mateo za wszystkie informacje będę coś próbował napewno się odezwę co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.01.2021 o 16:41, Wagtom napisał:

Dzięki Mateo za wszystkie informacje będę coś próbował napewno się odezwę co i jak 

Kolego MaTeo a gdzie może być brzeczyk od pdc w audi a4 b7 sedan? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedanie nie mam pewności ale zapewne gdzieś przy półce w bagażniku.

W avancie jest w bagażniku po stronie kierowcy przy bocznej szybie pod tapicerką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2021 o 21:44, MaTeo85 napisał(a):

Trzeba czujnik na skrzyni biegów podłączyć jeden pin do bezpiecznika 31 (12v) a drugi przez kostkę w podszybiu czerwoną pin 15 do modułu komfortu na pin 7 kostki czarnej opisanej jako konektor 3.

W zależności jaka skrzynia piny na czujniku na skrzyni sie różnią. Możesz zrobic test i podać na pin 7 modułu komfortu +12v wtedy powinny zapalić sie lampy i załączyć pdc.

Cześć Mateo walczę z tymi światłami wstecznego pin 7 w kostce czarnej t12 w module komfortu jest nie używany 

Czy mam się tam wpiąć ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, MaTeo85 napisał(a):

Są 2 czarne Koski w MK, dobrą patrzysz?

Podpinałem się pod ostatnią 

To ta? 

image000000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to nie ta ostatnia tylko ta mała czarna, ona też jest 12 pinów i tam w pin 7 na 100% masz przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MaTeo85 napisał(a):

Jak dobrze pamiętam to nie ta ostatnia tylko ta mała czarna, ona też jest 12 pinów i tam w pin 7 na 100% masz przewód.

Tak w tej małej kostce jest 12 pinów i 7 jest przewód koloru fioletowo niebieski dałem 12v na niego więc światła powinny zaświecić ale nie czy coś pominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj wątek od początku, ogarnij też vcds dla sprawdzenia błędów i poprawnych kodowań. Tu już wszystko zostało wyjaśnione i opisane.

Zerknij też tu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MaTeo85 napisał(a):

Przeczytaj wątek od początku, ogarnij też vcds dla sprawdzenia błędów i poprawnych kodowań. Tu już wszystko zostało wyjaśnione i opisane.

Zerknij też tu: 

 

Dzięki za podpowiedzi i cierpliwość dam znać jak poszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...