Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sprężyny i amortyzatory do mojej Audi


DominikAud

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam wszystkich, pisze tu 1 raz raz proszę o wyrozumiałość , Auto Audi a4 b7 1.8t 163km ośka 2004r GAZ butla 72L brutto, Zwracam się z prośbą bo mnie już glowa od tego rozbolała, 
Mam aktualnie zawieszenie gwintowane(z takim juz kupiłem samochod) a chciałbym wrócić do seri 1ba, w celu jak największego komfortu jazdy a nie bicia na dołach a dużo ich tu w mieście, I tutaj pytanie Jakie amortyzatory musze kupić ale może z tym nie będzie problemu, bo najbardziej mam problem z odkryciem jakie ja powinienem mieć tam sprężyny bo widziałem jakieś tabelki ale nie mogę tego w ogóle ogarnąć, są jakieś różne kolory przyznawane i nie chce żeby samochód był za nisko ani za wysoko tylko tak jak seria ew jakieś mocniejsze sprężyny na tyl z powodu takiego ze tam jest butla gazowa i pływa tam 60l lpg i tył siada od tego niżej. A nawet jak będę juz od was wiedział to jak tego szukać bo używane to może może znajdę ale nowe?? Czy nowe zamienniki mają indeksy twardości i są w ogłoszeniach jakoś specjalnie opisane ? Bede szukał i używek a jak nie znajdę to nowe tylko jakie? Jak je znaleźć.Wstawiam zdj wlepki może ktoś chciałby mi pomóc i powiedzieć jakie powinienem mieć ori, bo sam tego nie ogarne dziękuję i pozdrawiam.

20210203_164212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezyny przód - 8E0 411 105 DG

amory przód - 8E0 413 031 CT

sprezyny tył - 8E0 511 115 CT

amory tył - 8E0 513 036 R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jeszcze przy okazji to polecacie Amortyzatory kraft i master sport czy lepiej dołożyć troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dekiel 13 napisał:

A nie lepiej skręcić gwint wyżej ? :think2:

Nie poprawi to komfortu a tym bardziej że przy podnoszeniu sprężyny przód chyba  będą bardziej ściśnięte, najbardziej chodzi mi o komfort a wyglad to 2 sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ustawić nisko i twardo,jak i wyżej bardziej komfortowo 

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8OK rozumiem, a w końcu jak z tymi amorami z kraft(Przednie) i maters (tylne) sport bo sa tanie bo zestaw przod z odbojami itp 210 zł i tyl podobnie to cena git ale czy warto to wsadzać bo tak sobie myślę że mimo iż dają 2 lata gwarancji i się nawet nie będą wylewały to może byc tak że będą dawać gorszy komfort jazdy, czyli zeby dobrze wygłaszały bo na tym mi zależy najbardziej chyba że się myle, czekam na Wasze opinie jeżeli uzytkowaliscie a jak nie mieliście to co o nich myślicie itp a znalazłem je oczywiście po numerach które napisał kolega wyżej 

Screenshot_20210204-150802_Chrome.jpg

Screenshot_20210204-150749_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DominikAud napisał:

8OK rozumiem, a w końcu jak z tymi amorami z kraft(Przednie) i maters (tylne) sport bo sa tanie bo zestaw przod z odbojami itp 210 zł i tyl podobnie to cena git ale czy warto to wsadzać bo tak sobie myślę że mimo iż dają 2 lata gwarancji i się nawet nie będą wylewały to może byc tak że będą dawać gorszy komfort jazdy, czyli zeby dobrze wygłaszały bo na tym mi zależy najbardziej chyba że się myle, czekam na Wasze opinie jeżeli uzytkowaliscie a jak nie mieliście to co o nich myślicie itp a znalazłem je oczywiście po numerach które napisał kolega wyżej 

Screenshot_20210204-150802_Chrome.jpg

Screenshot_20210204-150749_Chrome.jpg

One nadają się do recyklingu ponownego delikanie mówiąć. Najniższe co można założyć to Magneti Marelli ewentualnie Daco. Polecam jednak Kayaba/Sachs/Monroe/Bilstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się jednak na cały komplet amory + sprężyny sachs wyjdzie ok 1400zl. Dzięki za info pozdro

Edytowane przez DominikAud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pękła mi ostatnio sprężyna tył prawdopodobnie jest tam czerwone zawieszenie 1be może ktoś podpowiedzieć jakie sprężyny żeby pasowały . z góry dzięki .

20190930_181052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylacze się do tematu musze wymienic sprezyny z tyłu bo ktoś chyba zle dobral.  Przód jest w górze a tyl w dole jeśli ktoś by podpowiedział jakie dobrać po numerze VIN bede bardzo wdzięczny.

20210403_183127.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dawid10691 napisał:

Witam pękła mi ostatnio sprężyna tył prawdopodobnie jest tam czerwone zawieszenie 1be może ktoś podpowiedzieć jakie sprężyny żeby pasowały . z góry dzięki .

20190930_181052.jpg

sprezyna przód - 8E0 411 105 CD

amor przód - 8E0 413 031 CK

sprezyna tył - 8E0 511 115 DJ

amor tył - 8E0 513 036 AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kali 4444 napisał:

Przylacze się do tematu musze wymienic sprezyny z tyłu bo ktoś chyba zle dobral.  Przód jest w górze a tyl w dole jeśli ktoś by podpowiedział jakie dobrać po numerze VIN bede bardzo wdzięczny.

20210403_183127.jpg

sprezyna przód - 8E0 411 105 BF

amor przód  - 8E0 413 031 CC

sprezyna tył - 8E0 511 115 CS

amor tył - 8E0 513 036 AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam prośbę. Potrzebuję najmocniejsze sprężyny na tył do a4 b7 1.8t avant quattro, mam duży zbiornik lpg i zawias leży. Zawieszenie 1BE, czyli sport, założona jest kl. 11, nie mogę nigdzie znaleźć sprężyny z kl. 15, nawet założę sprężyny standardowe tylko żeby tak nie leżał. Czy ktoś pomoże? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Smarcin1 napisał(a):

Cześć, mam prośbę. Potrzebuję najmocniejsze sprężyny na tył do a4 b7 1.8t avant quattro, mam duży zbiornik lpg i zawias leży. Zawieszenie 1BE, czyli sport, założona jest kl. 11, nie mogę nigdzie znaleźć sprężyny z kl. 15, nawet założę sprężyny standardowe tylko żeby tak nie leżał. Czy ktoś pomoże? 

 

Daj vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie umiem rozkminic z tej naklejki jakie występują sprężyny w tylnej osi może ktoś pomoże ?? 20240208_185049.thumb.jpg.2ae89e521855d985cfd3b9eee08ddb30.jpg

Edytowane przez jano1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 511 115 CT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące zestawu zawieszenia na tyl. Z tego co mi wiadomo to u mnie w aucie fabrycznie montowane było zawieszenie standardowe (1ba). Jednak na aucie mam zamontowane sprezyny o kolorach (niebieski, niebieski, niebieski)  czyli obniżone. Teraz chciałbym dobrać amortyzatory pod te właśnie sprężyny. Czy moze mi ktos podpowiedzieć jakie amortyzatory kupic? Oczywiscie razem z mocowaniami itd. Podam numer vin może będzie potrzebny. WAUZZZ8E12A093297

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...