Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór poduszek silnika 1.8t BEX


szydlos007

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam wibracje w aucie podczas pracy na wolnych obrotach oraz podczas jazdy, któraś z poduszek prawdopodobnie.

Udałem się do ASO w celu doboru poduszek podając wcześniej mój nr VIN i podali mi takie symbole:

 

8E0 199 379 BG (lewa, kierowcy)

8E0 199 382 Ah (prawa, pasażera)

 

Czy orientuje się ktoś gdzie mogę je kupić w normalnej cenie ? Pozostaje tylko ASO czy Lemforder tez wchodzi w gre ? W ASO podali po 589 zł brutto za sztukę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szydlos007 napisał:

Cześć, mam wibracje w aucie podczas pracy na wolnych obrotach oraz podczas jazdy, któraś z poduszek prawdopodobnie.

Udałem się do ASO w celu doboru poduszek podając wcześniej mój nr VIN i podali mi takie symbole:

 

8E0 199 379 BG (lewa, kierowcy)

8E0 199 382 Ah (prawa, pasażera)

 

Czy orientuje się ktoś gdzie mogę je kupić w normalnej cenie ? Pozostaje tylko ASO czy Lemforder tez wchodzi w gre ? W ASO podali po 589 zł brutto za sztukę.

 

 

Ty je najpierw zdemontuj i zobacz w jakim są stanie. Jak są całe i nie chlupie w nich olej (o ile nie są puste) to je zostaw. Sprawna poduszka bez nakrętek powinna mieć wagę około 740-750. Także jeśli wszystko z nimi w porządku to nie wymieniaj bo na wolnych obrotach 1,8T może delikatnie drgać, taka już ich przypadłość.

Nie tak dawno wymieniałem u siebie obie pod silnikiem (ORI), skrzyni i przedniego pasa (Lemforder) i tak jak bardzo delikatnie drgało przed tak i po nic się nie zmieniło. Dodam tylko że u mnie jedna pod silnikiem chlupała już, druga była lekko zapocona od dołu ale jeszcze nic nie było słychać.

Jak już będziesz kupował w ASO to negocjuj cenę - wyjściowo dostałem taką samą cenę jak Ty za dokładnie te same poduszki co u Ciebie - kupiłem po 476 zł za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jakiś czas temu wymieniałem poduszki silnika na ori z ASO bo moje były obie wylane i auto dalej ma wibracje na wolnych obrotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to na wolnych obrotach to jeszcze zgryzę, ale przy nagłym dodaniu gazu czuć że silnik idzie lekko na bok i przenosi to na całą budę, miałem tak w mietkach 320 i 500 gdzie był układ "V" ale czy w przypadku 1.8 T to normalne ? Chyba nie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szydlos007 napisał:

Pozostaje tylko ASO czy Lemforder tez wchodzi w gre ?

Jeżeli faktycznie będą/będzie do wymiany to jak chcesz mieć spokój to tylko ORI.

Wszelakie zamienniki słabo dają sobie radę (opisywane na wielu portalach w necie).

Wiadomym jest,że cena jest jaka jest, ale tu półśrodki nie zdadzą egzaminu....

Lepszym wyborem od zamiennika jest już szukanie sprawnej oryginalnej używki, choć ja nie jestem zwolennikiem takich ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że patrząc po tych kodach mam poduszki bez czujników tak  ? Bo widziałem też, do B6 poduszki z czujnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem przy takiej wymianie jest, aby w miejsce uszkodzonej części pojawiła się taka sama jak była montowana w fabryce.

Prostym i jedynym właściwym sposobem jest dobieranie "gratów" po numerze VIN.

Zastanawianie się co było/jest w innym egzemplarzu podobnego auta mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...