Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie w układzie chłodzenia


QastroleQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to znowu ja... 

 

Problem z moim autem wygląda następująco: 

 

Audi gotuje płyn temperatura 130st 

 

Chłodnica zimna góra i dół- wentylatory max obr.

 

Z korka odpowietrznika (metalowa rurka) leci tylko para. Podobnie z węża górnego na nagrzewnicy węże twarde (tylko pow 90st) ale tylko te na górze dół miękki. Z wężyka powrotnego dosłownie raz na jakiś czas "strzela" płyn. 

 

Płyn po otwarciu korka przy temp pow 90st wywala do góry dosłownie wrze, na zimnym silniku do 90st wyżej wymienione objawy nie występują nawet na wyższych obrotach...  

 

Czy może być tak, że to wrzący płyn robi ciśnienie w układzie przez brak chłodzenia tzn. przez brak dużego obiegu? Czy to kolejny odcinek pt: UPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest że robi się ciśnienie w układzie dopiero powyżej 90 stopni, zaczyna odparowywać woda przez co wzrasta ciśnienie. Jeśli nie ma obiegu na chłodnice trzeba sprawdzić czy termostat w ogóle puszcza płyn. Auto do mechanika i niech szuka, pisanie na forum tu nie pomoże, a autem lepiej nie jeździj bo zaraz faktycznie będzie do zrobienia UPG czy jeszcze grubszy remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na forum bo byłem w pracy... A mechaniką zajmę się sam. Tak to wina termostatu nie otwierał obiegu na chłodnicę wymiana załatwiła sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...