Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRB] Mam uszkodzony EGR, co sądzicie o zamienniku marki SKV?


gracz123ja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam uszkodzony zawór egr. Oryginalny pierburg jest za drogi około 700zł. Zamienników też nie ma zbyt wiele co sądzicie o firmie SKV? Macie jakieś doświadczenia co do części tej firmy?  Link zaworu poniżej: 

ALLEGRO.PL

Kup teraz Zawór EGR ESEN SKV 14SKV172 z Kraków na Allegro.pl, za 357 zł w kategorii Silniki i osprzęt - Recyrkulacja spalin EGR. Opinie i recenzje czy warto kupić ofertę id: 9122314512? Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tamten się da reanimować, wyczyścić np albo warto może zaślepić?? Co do marki to  moja znajoma montowała egr SKV z dwa lata temu u siebie, nic nie mówi, więc raczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ten Skv to jest dość tani zamiennik robiony w chinach tylko nazwa firmy jest niemiecka. Dlatego ciężko jest się zdecydować co zrobić czy kupić egr czy go wywalić.

Póki co jest zaślepiony i wywala błąd egr-u. Teraz nie wiem co zrobić czy kupić egr czy jechać do jakiegoś elektromechanika żeby komputer silnika mi przeprogramował żeby pominąć prace egr-u. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupic nowsza wersje używkę. W starociach do 2008 roku bodajrze nie bylo zadnego lozyskowania na ośce z wykorbieniem. Prowadziło to do wyrobienia sie tego mechanizmu i blokowania grzybka. Nowe maja tam panewkę z brązu i sa praktycznie dożywotnie.

 

Do siebie kupowałem 038131501bh ktory zastosowano od 01.02.2010r. 

Orginalny mialem 038131501bf i jak go rozwaliłem to sie dziwilem ze i tak tyle przeżył.

W tej nowej wersji nie ma co sie zepsuc.

Edytowane przez nadybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...