Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Skrzypienie lewarka zmiany biegów


gzrybol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy czy miał ktoś przypadek skrzypienia dzwigni zmiany biegów?

Szczególnie przy wyrzucaniu na luz tak to lewarek ładnie chodzi odbija ale skrzypi podobnie jak czasami kierownica tylko znacznie ciszej. :confused4:

Czy ktoś miał takie obiawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat... czy przekładanie biegów (na sucho, bez odpalonego motoru) odbywa się u Was z wyraźnym dźwiękiem? Obojętnie co wrzucę za bieg słychać jakby popychacze? Czy to normalne? Czy przekładanie powinno być w miarę bezszelestne? Czyżby mało oleju? Proszę o diagnozę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powinno "skrzypieć" może są zabrudzone na łączeniach śrubowych drążek wybieraka albo drążek zmiany biegów (nie mylić z lewarkiem skrzyni biegów tamte są pod spodem). Jedna osoba musi wejść pod samochód np. z WD40 i popsikać złącza druga powinna powajchować lewarkiem. A może coś się dostało pod przegub kulowy - zdejmij mieszek skórzany i zobacz.

A co do odgłosów przy wkładaniu biegów "na sucho" u mnie nie słychać żadnych niepokojących dźwięków. Może masz za mało oleju, zobacz czy gdzieś przy okolicach korka nie masz przecieku. Prawidłowy poziom oleju powinien być jakieś 7mm poniżej dolnej krawędzi korka wlewowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skrzynia jest suchutka i nie jest zgrzyt tylko dźwięk tarcia taki jak często zdarza sie przy kierownicy tylko dużo cichszy juz zdjąłem mieszek i nic nie widać jutro zdejmę jeszcze obudowę w której siedzi przegub kulkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką obudowę? "Zderzaka" przegubu kulowego raczej nie ruszaj on ogranicza wychył lewarka nie ma sensu go zdejmować, bo potem będzie czekała ciebie regulacja wajchy. Lepiej zdejmij od spodu obudowę skrzyni biegów i zobacz czy drążki wybieraka są czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat by nie zakładac nowego

U mnie skrzypi ewidentnie wajcha zmiany biegów sciagnałem mieszek i widze przegub kulowy . ale czym go nasmarowac ? jaki smar do tego uzyc zeby zaraz sie ten przegub nie wytarł ???

Skrzypi mi równiez pedał sprzęgła jak wciskam i odpuszczam tak mniej wiecej w połowie . tez dzwiek dochodzi z pedałów moze ktos podpowiedziec czym to nasmarowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...