Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Obroty silnika a wycie pompy wspomagania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Od jakiegoś czasu mam taki problem, gdy auto odpalam na zimnym i jadę w trasę przez jakiś czas jest wszystko ok (jakieś 3-5km). Po przejechaniu tych 5km zaczyna się problem z wyciem, najbardziej słyszalne od najniższych obrotów do ty 2tyś. (wycie nasila się wraz z obrotami po przekroczeniu 2tyś obr. znika).  Mechanik stwierdził że wycie związane jest z pompą wspomagania, a że auto potrzebne to na razie jeżdżę i obserwuje. Wspomaganie działa bez zarzutu brak wibracji itp.

Miał ktoś taki problem lub podejrzewa co to może być ?

Dodam że auto jest po regeneracji maglownicy, zostało zalane czerwonym płynem i było wszystko dobrze przez 4 miesiące.

Opublikowano

Może było źle wypłukane? Jakim konkretnie płynem było zalewane, masz jeszcze butelkę? Włóż białą kartkę do zbiorniczka i zobacz, co się na niej osadzi po wyciągnięciu. Mozna wyciągnąc wiekszą strzykawką płyn ze zbiorniczka i sprawdzić, czy sitko jest na miejscu.

Opublikowano

Gdyby namawiano Cię na wymianę pompy lub jej regenerację to skontroluj działanie zaworu.

Zbiorniczek płynu umyty  i sitko zapewne jest drożne skoro było u mechanika.

Opublikowano

Niby tak wymaga 'szkoła' ale mimo to warto sprawdzić ;)

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

dzięki za szybką odpowiedź:)

Płyn nie wiem jaki, ale jeszcze sprawdzę w dokumentacji/gwarancji może tam coś pisze. Mechanik sprawdzał i powiedział że opiłków brak. Jeszcze dzisiaj sprawdzę sitko.

Opublikowano
6 minut temu, The Viru5 napisał:

dzięki za szybką odpowiedź:)

Płyn nie wiem jaki, ale jeszcze sprawdzę w dokumentacji/gwarancji może tam coś pisze. Mechanik sprawdzał i powiedział że opiłków brak. Jeszcze dzisiaj sprawdzę sitko.

Nie dostałeś reszty płynu? Na pewno kupił dwie butelki, powinien oddać resztę..

Opublikowano
  • Autor

nie dostałem...

---------------------------------------

Wielkie Dzięki Koledzy, problem rozwiązany:)))))

Okazało się że sitko wypadło, przez co płyn po jakimś czasie się napowietrzał i pompa zaczęła dziwnie wyć (taka moja teoria). Dodatkowo było trochę ponad stan płynu :)

Edytowane przez The Viru5

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.