Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kierunek odkręcania śrubki do odpowietrzania


rikokodo299

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

W którą stronę odkręca się śrubę do odpowietrzania hamulców w tylnym lewym zacisku, bo za chiny nie mogę jej odkręcić. 1.9 TDI układ Lucasa. Popryskałem ją WD40 odczekałem około 40 minut i nic. Do odkręcania używam klucza sztorcowego 11 (tam jest jedenastka). Może macie jakiś pomysł na odkręcenie tej śruby. Poniższe zdjęcie zrobione jest od tyłu czyli od strony zderzaka.

55b492f7ac75d493m.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzałem hamulce w wielu samochodach i zawsze był normalny prawy gwint bo nie ma potrzeby stosowania lewego. Odkręcasz odpowietrznik w lewo. Jeżeli zapuściłeś go WD40 i dalej nic a klucz sie przekręca to trzeba sprobować małymi żabkami samozaciskowymi i potem wymienić odpowietrznik na nowy. Jak sie ukręci to będzie trzeba rozwiercać, ewentualnie zastosować specjalne wkrętaki do odkręcania urwanych śrub. Możliwości są różne wszystko wychodzi w "praniu" :). Jeżeli narazie nie chcesz sobie narobić kłopotów ukręcając odpowietrznik (zawsze ryzyko jest w takiej sytuacji) to spróbuj odpowietrzać odkręcając nakrętkę na przewodzie hamulcowym dochodzącym do zacisku i narazie może być, ale problem odkręcenia i tak Cie nie ominie i będzie trzeba zrobić żeby należycie odpowietrzyć układ. Powodzenia w działaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> :> hura, hura udało mi się ją przed chwilą odkręcić kluczem 11 sztorcowym (nasadowym)

31c4ef2829ae238cm.jpg

Klucz musi być głęboki żeby cała śrubka się schowała. Ja troszkę pogłębiłem go wiertarką :):). Śrubka jest cała nie uszkodziłem jej, może ten WD40 zadziała. Teraz idę pompować z tatką. Pamiętajcie musi być uruchomiony silnik dopiero trzeba odpowietrzać. Zabezpieczcie samochód żeby się nie stoczył oraz wyposażcie się w odpowiedni wężyk gumowy, którego zakłada się na koniec.

"klocu" dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrzania to po co ci tata popuszczasz odpowietrznik podstawiasz jakieś naczynie żeby płyn do niego kapał idziesz na kawę przychodzisz dokręcasz odpowietrznik i finał prawa fizyki zrobią całą robotę za ciebie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do odpowietrzania to po co ci tata popuszczasz odpowietrznik podstawiasz jakieś naczynie żeby płyn do niego kapał idziesz na kawę przychodzisz dokręcasz odpowietrznik i finał prawa fizyki zrobią całą robotę za ciebie
troszke by to trfalo i z cylinderka nie ucieklo by cale powietrze tak mozna bylo odpowietrzac w polonezie ale nie w audi nikomu tego nie polecam chyba ze ktos podczas hamowania chce nagle wcisnoc pedal do spodu a autko bedzie dalej jechalo :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke by to trfalo i z cylinderka nie ucieklo by cale powietrze tak mozna bylo odpowietrzac w polonezie ale nie w audi nikomu tego nie polecam chyba ze ktos podczas hamowania chce nagle wcisnoc pedal do spodu a autko bedzie dalej jechalo

Ciekawe ja odpowietrzałem swój układ w taki sposób wolno nie jeżdżę ostro hamuję i nigdy pedał w podłogę nie wpadł audice od kolegi też tak odpowietrzałem w golfie to samo i jakoś nikt nie narzekał że ma zapowietrzone hamulce albo że gdzieś nie wyhamował a powietrze zawsze wyjdzie całe z układu jest to jeden z najlepszych sposobów ale cóż każdy ma swoje zdanie jak koś chce pompować to jego sprawa :tongue4: milego pompowania :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...