Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpowiednim wyborem ET


Swat366

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że temat był wiele razy wałkowany ale nie mogłem znaleźć jasnej odpowiedzi. 

Mam A4 B7 2008r. 2.0 TDI Avant 

Chciałbym zakupić alusy i mam jedne na oku. 

Parametry:

17" J7,5 " ET 45

Wyczytałem na forum, że do 17-stek najlepszym wyborem opony będzie 235/45 (opny też kupuje) 

Pytanie czy to osadzenie będzie w porządku. Jestem zielony w temacie chociaż sporo szukałem informacji na forum, nie chciałbym kupować " kota w worku". 

Pomożecie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET będzie w porządku, jeszcze dystans się zmieści jak badziesz chciał. Osobiście ja bym założył opony 225/45.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. 

Na oponeo były podane 235, mówisz że 225 będą lepszym wyborem? Możesz je jakoś w krótki sposób porównać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 idealnie siądzie ale nie jest przeznaczona na te felgi, także w razie jakiejkolwiek stłuczki, bedzie i tak twoja wina za zła gumę. Jak nie jestes pewnym kierowcą to 235 też lepiej ochroni Twoje ranty przed kraweżnikami.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz lepszy komfort od 235/45/17 i jeszcze lepszy od 225/45/17 to polecę 215/50/17

Mam takie letnie.

Pytanie.

Jakie masz zawieszenie ???

Pytam o kod a nie odpowiedź że standard.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Fido napisał:

Jak chcesz lepszy komfort od 235/45/17 i jeszcze lepszy od 225/45/17 to polecę 215/50/17

Mam takie letnie.

Pytanie.

Jakie masz zawieszenie ???

Pytam o kod a nie odpowiedź że standard.

 

Ogólnie to zależy mi na tym aby to też w miarę wyglądało. Teraz mam 16" 205/55 i wiem, że komfort będzie znacznie gorszy. Zastanawialem się też nad 18" ale widzę więcej minusów jak plusów, wydaje mi się że 17" to moim przypadku będzie dobry wybór. 

Pytałem o ET bo nie chce aby felga była za bardzo schowana i wyglądała jak jakiś ulep. 

 

Co do zawieszenia to nie mam pojęcia jaki kod. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii znajdziesz moje zdjęcia i zobacz, jak to wygląda przy ET 45

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze jakie masz zawieszenie, bo może się okazać że darmo zainwestujesz w rozmiar 18 cali.

Kod znajdziesz na wlepce.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fido napisał:

Sprawdź jeszcze jakie masz zawieszenie, bo może się okazać że darmo zainwestujesz w rozmiar 18 cali.

Kod znajdziesz na wlepce.

Niestety nie miałem czasu sprawdzić kodu zawieszania. Bardziej jestem nastwiony na alu 17" niż 18". 

Wiadomo jakie mamy drogi a po autostradach jeżdżę rzadko i spalanie pewnie też ciut większe :)

Pozwolę sobie pójść krok dalej i podesłać linka do opon, które mam na oku.W opisie jest napisane, że posiadają ochraniacz felg, czy chodzi o ranty ochronne? 

 

WWW.OPONEO.PL

Opony Dębica Presto UHP 2 225/45 R17 91 Y FP w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i atrakcyjne ceny...

 

WWW.OPONEO.PL

Opony Dębica Presto UHP 2 235/45 R17 97 Y XL, FP w Oponeo to darmowa dostawa w 24h i...

Oraz pisałem wyżej o tych felgach

ALLEGRO.PL

Ewentualnie te 18-stki, z tym że nie wiem czy faktycznie są nowe a nie regenerowane 

WWW.OLX.PL

Witam serdeczne na mojej aukcji! Dziś mam do zaoferowania komplet nowych ORYGINALNYCH germany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rantu ochronnego się nie wypowiem.

Dębicy nie widziałem a ze zdjęć ciężko coś stwierdzić.

Jeśli chodzi o fele 18 cali to najpierw zobacz jakie masz zawieszenie (po raz kolejny).

Jak masz 1BA to zapomnij o tym rozmiarze, bo wyglądać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...