Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi AEZ 18" - biały nalot na połysku


zapsu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

nabyłem razem z samochodem felgi AEZ 18" które były użytkowane latem. Wzór mi się bardzo podoba. Niestety mają dziwny biały nalot. Czyściłem to zwykłymi środkami dostępnymi w łazience, jednak nie pomogło. 

Co proponujecie, żeby przywrócić dawny blask?

Zdjęcia trochę dramatyzują obraz, bo robiłem je w ciemnym garażu z lampą. Aż tak źle to nie wygląda, ale piękne też nie jest.

Proszę o porady, Łukasz.

felga 2.jpg

felga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoka lakieru bezbarwnego się zniszczyła i aluminium zaczyna się utleniać. Tutaj tylko kompletna renowacja pomoże. Zdarcie starego lakieru, wypolerowanie elementów, które mają być wypolerowane na połysk oraz polakierowanie bezbarwnym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to do wykonania samemu, czy lepiej oddać do warsztatu?

Nie mam dwóch lewych rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Twoich możliwości oraz wyposażenia.Do takiej operacji dobrze jest mieć doświadczenie w dziedzinie lakiernictwa oraz sprzęt. To w końcu felgi i lakier musi być dobrze położony i trwale. Musi wytrzymać temperaturę, sól i inne czynniki. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, zapsu napisał:

Jest to do wykonania samemu, czy lepiej oddać do warsztatu?

Nie mam dwóch lewych rąk.

Nie zrobisz sam, błyszcząca część wbrew pozorom nie jest polerowana, tylko toczona/frezowana do takiego stanu. Jest pare firm w kraju które odnawiają takie elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są frezowane na maszynie CNC dokładniej mówiąc i proszkowane akrylowo na biało. Po wypaleniu proszek staje się przeźroczysty. Dla mnie gra nie warta świeczki bo cena usługi w profesjonalnym zakładzie przekroczy kilkukrotnie wartość felg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ceny w Łodzi i Waw czyli minimum 200 zł za renowację jednej felgi 18" to gra nie jest warta świeczki. 

Dodam, że to 200 zł to pewnie za mało, bo felgę trzeba zeszlifować, wypolerować i pomalować.

Albo je sprzedam, albo przymknę oko. 

Edytowane przez zapsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zapsu napisał:

Patrząc na ceny w Łodzi i Waw czyli minimum 200 zł za renowację jednej felgi 18" to gra nie jest warta świeczki. 

Dodam, że to 200 zł to pewnie za mało, bo felgę trzeba zeszlifować, wypolerować i pomalować.

Albo je sprzedam, albo przymknę oko. 

Niestety tak. :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...