Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd G44 prawy tył czujnik ABS


Ivanek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, borykam się z problemem od jakichś trzech tygodni. Umyłem pewnej niedzieli autko na myjni, dokładne płukanie, piana, gąbka, płukanie. Postawiłem wóz pod domem i rano do roboty o 5 odpalam auto i kontrolki ESP i ABS na desce, przejechałem z 5km odpaliłem ponownie silnik i zniknęły. No i tak pojawiają mi się te kontrolki czasem podczas jazdy, czasem zaraz po zapłonie. Sprawdzałem prędkości kół od 1 do 7kmh i wszystkie 4 koła podają te same wartości, nie ma skoków. Co więcej nie potrafię zmienić kodowania sterownika ABS Bosch 5.7 może to wina tego że mam klona VCDS 20.4.1 a może coś mam z pompą? Pytanie na co tu stawiać? Koronka, czujnik czy sterownik? :/

 

Znaleziono 1 błąd:

00287 - Układ ABS; czujnik prędkości koła; tylny prawy (G44) 
            30-00 - Przerwa / zwarcie z plusem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik, około 70zł. Problem zniknął, skasowałem błędy i wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2021 o 23:28, Dev napisał:

Czujnik do wymiany

Po wizycie na plaży zastałem g44 błąd ale tym razem sporadyczny 27-00, dokładne czyszczenie z piasku wyeliminuje problem czy koronka tym razem? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ten sam g44 prawy tyl u mbie wywala po deszczu lub jak wjade w kałuże. Sęk w tym ze moj skan jest ubogi i pokazuje tylko g44 prawy tył . Kolego jaki czujnik wsadziles??i czy duzo z tym roboty,rozbierabia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andrzej36 napisał:

Witam ten sam g44 prawy tyl u mbie wywala po deszczu lub jak wjade w kałuże. Sęk w tym ze moj skan jest ubogi i pokazuje tylko g44 prawy tył . Kolego jaki czujnik wsadziles??i czy duzo z tym roboty,rozbierabia?

Zależy jaki błąd bo na początku miałem czujnik, potem okazało się że koronka również do wymiany.

Wiesz co sądzę, że ogarnięty mechanik/sklep dobiorą Ci to według VIN, jeśli chodzi o czujnik to łatwy temat, z koronką było gorzej bo dla quattro chyba był inny i miałem zawirowania z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzisz to może być zarówno czujnik jak i koronka, 50% szans że trafisz, diagnostyka VCDS dałaby Ci 100% odpowiedź. Widzę że jesteś z Gliwic to mamy do siebie niedaleko mógłbym podpiąć Ci autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gliwicach pracuje mieszkam w siewierzu.. . Wiesz jak usunę moim skanem to wlasnie po deszczu co chwile wywala latem moze ze 2razy wyskoczyl...

A Ty skad jestes zreszta wal na pw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie ten sam problem. Od jakiegoś czasu kontrolki świecą bez przerwy. Błędy na załączonej focie. Co muszę wymienić ? Pozdrawiam 

IMG_20220322_171446.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ivanek napisał:

Czujnik ABS 

Dzięki, zaraz zamawiam. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...