Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania na wolnych 3.0 tdi asb


Mikser1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem 3.0 tdi asb 233km problem polega na tym że lubi sobie delikatnie drgać raz są te objawy raz nie . Wtryski są dobre , całe sprzęgło wymienione , poduszki całe co jeszcze sprawdzić a i też zauważyłem że jak na rozgrzanym silniku nacisnę podgrzewanie tylnej szyby to ustaje delikatnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy wężyki z podciśnienia są całe i nie przerwane, czy dolot jest szczelny, jakie paliwo lejesz? Czy przy przyspieszaniu z pedałem w podłodze idzie bez zająknięcia na każdym biegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dodaniu gazu ustępuje więc zwiększyłem obroty ale to też nic nie dało  , skrzynia manual przy zmianie biegów nic nie szarpie , po wciśnięciu sprzęgła też delikatnie wibruje , myśle że jak były by to poduszki to cały czas by drżał a te objawy raz są raz nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku i na ciepłym to samo? Jakie ustawienie rozrządu? Zapłon wypada? Jakie dawki z wtrysków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 17:34, Mikser1234 napisał:

Witam mam mały problem 3.0 tdi asb 233km problem polega na tym że lubi sobie delikatnie drgać raz są te objawy raz nie . Wtryski są dobre , całe sprzęgło wymienione , poduszki całe co jeszcze sprawdzić a i też zauważyłem że jak na rozgrzanym silniku nacisnę podgrzewanie tylnej szyby to ustaje delikatnie .

U mnie ten sam problem 204km BKN dwa tygodnie jeżdżę i nic po czym przychodzi dzień gdzie zatrzymam się na światłach to drga, nierowno pracuje bardzo to czuć, dodanie gazu lekko rozwiązuje problem poza tym żadnych problemów z autem. Wtryski w porządku,  miałem błąd egr lecz czyszczenie nic nie pomogło po prostu problem co jakiś czas się pojawia, gdyby to było zawsze a tak to jest duża zagadka w czym problem..

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimnym silniku też to się dzieje? Czy jak się toczysz na luzie, też nierówno pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Na zimnym silniku też to się dzieje? Czy jak się toczysz na luzie, też nierówno pracuje?

Na zimnym raczej nie zauważyłem. Jak już dobrze rozgrzany to wtedy i to tak potrafi być kilka tygodni spokoju nic się nie dzieje a przyjdzie dzień dwa że objawy występują a jak już się rozgrzeje i po np kilku godzinach wsiadam w auto to problem się powtarza. Czy przy toczeniu na luzie to muszę sprawdzić jak się kolejny raz problem pojawi. Dodam że jest też tak że 5 minut stoję na parkingu i po tych pięciu minutach zaczyna czuć nierówna pracę a innym razem tak zostawię auto na zapalonym i nic przez 10 minut wszystko gra jak należy.  Jak kupowałem auto to był błąd sondy ale wtedy to chodził jak traktor po kilku minutach a tu jest to zdecydowanie mniej odczuwalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2021 o 13:45, sprite19 napisał:

Na zimnym raczej nie zauważyłem. Jak już dobrze rozgrzany to wtedy i to tak potrafi być kilka tygodni spokoju nic się nie dzieje a przyjdzie dzień dwa że objawy występują a jak już się rozgrzeje i po np kilku godzinach wsiadam w auto to problem się powtarza. Czy przy toczeniu na luzie to muszę sprawdzić jak się kolejny raz problem pojawi. Dodam że jest też tak że 5 minut stoję na parkingu i po tych pięciu minutach zaczyna czuć nierówna pracę a innym razem tak zostawię auto na zapalonym i nic przez 10 minut wszystko gra jak należy.  Jak kupowałem auto to był błąd sondy ale wtedy to chodził jak traktor po kilku minutach a tu jest to zdecydowanie mniej odczuwalne 

Siema napisz do mnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik ciśnienia na listwie czy w pompie? Miałeś jakieś błedy?

Edytowane przez gozdzik77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 20:53, gozdzik77 napisał:

Czujnik ciśnienia na listwie czy w pompie? Miałeś jakieś błedy?

Nie mam właśnie żadnych błędów wymieniłem rozrząd całe sprzęgło przepustnice przepływke wtryski są dobre świece kable od świec egr już sam nie wiem poduszki całe są 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...