Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Elektryka/Elekrtonika moduł komfortu ?


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak opisać temat więc opiszę jakie rzeczy zaczęły się dziać z autem - przy otwieraniu drzwi zapala się oświetlenie jak zwykle , fis pokazuje otwarte drzwi po czym nagle oświetlenie gaśnie i na fis pokazuje się monit że drzwi zostały zamknięte ( przy otwieraniu auta z pilota i przy zamykaniu normalnie zapala się i gaśnie tak samo przy otwieraniu i zamykaniu zamka ) - zdarzyło się kilkukrotnie ostatnio , następna rzecz przy odpalaniu raz na jakiś czas gasną zegary ( tylko przy odpalaniu - zegary się nie resetują - dzieje się to raz na jakiś czas , raz odpali normalnie - raz przygasną - bez reguły , czasem gdy wyłączone są światła zegary jakby falują ( pojaśniają się i przyciemniają tak jak lampka otwierania drzwi - akurat to nie wiem czy tak było wcześniej bo zawsze miałem światła na automatycznej funkcji )

Kolejna rzecz to przy 15km/h ryglują  mi się drzwi auta , po zatrzymaniu i otwarciu drzwi kierowcy automatycznie odblokowywało wszystkie drzwi - ostatnio zdarzyło mi się że otwarły się tylko kierowcy a klapa i reszta drzwi nadal była zaryglowana ( odblokowałem ręcznie guzikiem z drzwi i otwarło normalnie )

Dziś kolejny problem - wyjechałem z pracy , dojechałem do garażu , lampka się przy otwarciu drzwi nie zapaliła wysiadłem chcę otworzyć klapę bagażnika nie da się , reszta drzwi otwarta , chcę zamknąć auto i otworzyć z pilota nie działa nic zero reakcji ( wsadziłem kluczyk auto zapaliło ale nadal nie działa pilot ) pomyślałem baterie , poszedłem do domu po 2 komplet kluczy wracam za 10 minut , wszystko działa i to tym pilotem który 10 minut wcześniej nie reagował klapa sama się otworzyła ( nie zamknąłem auta bo nie działał pilot ) wsiadam wszystko ok działa ale patrzę na panel klimatyzacji ustawienia na LOW z obu stron , włączone econo ( przed wyjściem z auta było po 19 stopni i econo wyłączone ) ustawiłem i wszystko działa .

Czego to mogą być objawy ? ( wszystko pojawiło się na przełomie ostatnich dni ) auto nie było myte , nie ma wilgoci wszystko jest suche ( auto zawsze w garażu i w domu i w pracy ) dywaniki suche zero błędów na fis , pada lub padł moduł komfortu ? 

Edytowane przez Arthoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś odczytać błędy? Może coś wyrzucił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź najpierw kable w przelotkach drzwi. Kiedy wymieniałeś akumulator - przygasanie zegarów może być spowodowane dużym spadkiem napięcia (aku już chyba nie trzyma prądu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator wymieniany 3 lata temu , ale ładowany 2 dni temu , błędów nie sprawdzałem jeszcze bo nie mam vag żeby podłączyć ( muszę poszukać gdzieś w Krakowie kto mi to sprawdzi odczyta błędy i skasuje ) przelotki w drzwiach dziś sprawdzę ( używane w zasadzie są tylko drzwi od kierowcy i klapa bagażnika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz akumulatory robią strasznie ..ujowe, podjedź gdzieś do jakiegoś warsztatu, aby Ci go zmierzyli czy trzyma jeszcze prąd. Mimo że ma tylko 3 lata mógł już paść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

teraz akumulatory robią strasznie ..ujowe, podjedź gdzieś do jakiegoś warsztatu, aby Ci go zmierzyli czy trzyma jeszcze prąd. Mimo że ma tylko 3 lata mógł już paść

Ale auto odpala bez problemu , napięcie też jest ok , nie miałem żadnego problemu z odpaleniem ,

 

zacznę od sprawdzenia błędów , może ktoś polecić kogoś w Krakowie z komputerem co ogarnia dobrze temat w rozsądnych pieniądzach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci to ogarnął, ale obecnie z uwagi na całą sytuację z covid pracuje zdalnie, z nikim się nie spotykam, bo mam żonę w ciąży i trochę się boję. Zwłaszcza, że parę osób z mojego najbliższego otoczenia zmarło na Covid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lukasz_mk2 napisał:

ja bym Ci to ogarnął, ale obecnie z uwagi na całą sytuację z covid pracuje zdalnie, z nikim się nie spotykam, bo mam żonę w ciąży i trochę się boję. Zwłaszcza, że parę osób z mojego najbliższego otoczenia zmarło na Covid.

Rozumiem a możesz kogoś polecić w centrum Krakowa ? ( mój mechanik jest całkowicie z drugiej strony Krakowa i stracę pół dnia na dojazdy w obie strony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...