Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Prośba o analize logów dynamicznych i statycznych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Pacjent Q7 3.0. Błędy w aucie 013128 i czasami 000564. Wymieniony nastawnik turbiny na nowy i ustawiony na stole z turbiną przez fachowców specjalnym urządzeniem. Po złożeniu turbo błędy nadal wyskakują te same i tryb awaryjny. Wrzucam logi tylko nie wiem czy dobrze wyszły bo w automacie ciężko je przeprowadzić. Udało się je zrobić bez wejścia w tryb awaryjny. Proszę o pomoc kolegów bo dla mnie to czarna magia.

011 dynamiczny http://vaglogi.pl/log-011_F940Gh.html  oraz http://vaglogi.pl/log-011_IGoQv.html       011 statyczny  http://vaglogi.pl/log-011_580sT.html

003 dynamiczny http://vaglogi.pl/log-003_IZlf1L.html   003 statyczny http://vaglogi.pl/log-003_tYG1j.html

Z góry dzięki za pomoc

 

Opublikowano
  • Autor

Witam. dzisiaj zrobiłem trzy grupy od razu. Ktoś może z kolegów coś pomóc, gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez resiak82
zmiana linku

Opublikowano

Na początek zaślep egr ....:wink:

Opublikowano
  • Autor
10 minut temu, PAWEL69 napisał:

Na początek zaślep egr ....:wink:

Tylko jaki sens w tym.? 

Opublikowano

Postaraj się wrzucić te same logi co teraz zrobiłeś, tylko złap moment, co wpadnie w tryb awaryjny.

Opublikowano
  • Autor
7 minut temu, Langista napisał:

Postaraj się wrzucić te same logi co teraz zrobiłeś, tylko złap moment, co wpadnie w tryb awaryjny.

Może łatwo nie być. Auto czasami wpada w tryb awaryjny po 500m a czasami po paru km. A z tych logów nie da się czegoś odczytać? 

Opublikowano

Na zupełnie pierwszych logach, moim zdaniem turbo mega przeładowuje z początku, na drugich logach trochę lepiej, chociaż i tak nie wydaje mi się, aby seryjne turbo miało dmuchać 1,4 bara.. Nie masz żadnego wirusa?

Opublikowano
  • Autor

Nie ma żadnego wirusa. Tak mi się bynajmniej wydaje. Jest to auto ojca. Wydaje mi się że może nie być w aucie dpfa bo w żadnej grupie nie mogę go znaleźć. Ciśnienie na logach pokazuje dużo niższe ciśnienie niż zadane. Może wina jest gdzieś w dolocie? Czujnik doładowania podmieniony i nadal to samo, N75 też podmieniony i bez zmian

Opublikowano

możesz poszukać nieszczelności w dolocie ale wątpie, aby to notlauf powodowało.. Wszystkie węże z podcisnienia dobrze przejrzałeś? Dla pewności sprawdź ten, który idzie do turbo, wiem, że silniki inne ale u mnie w B5 nie było widać pęknięcia węża przez otulinę, po jej zdjęciu wąż był pęknięty na długości kilku cm.

Opublikowano
  • Autor

Węże sprawdziłem wzrokowo. Jutro chce podać ciśnienie w dolot z kompresora i zobaczę czy gdzieś dmucha. Może fachowcy źle ustawili nastawnik do turbo, ale widziałem że mają do tego specjalne urządzenie. A może po prostu łopatki się zapiekają

 

I wydaje mi się że jakby było pęknięcie to raczej jakieś Mikro bo przy dużym to turbo by nie szło od samefonpoczątku

Edytowane przez resiak82

Opublikowano
11 godzin temu, Langista napisał:

 Wszystkie węże z podcisnienia dobrze przejrzałeś? Dla pewności sprawdź ten, który idzie do turbo...

Nie ma tam podciśnienia,ta turbosprężarka jest inaczej sterowana:wink:

13 godzin temu, resiak82 napisał:

Tylko jaki sens w tym.? 

No dobrze,w silniku BUG bo taki diagnozujesz...zawór egr sterowany jest podciśnieniem.

żeby nie dłubać z zaślepkami,zdejmij wężyk z gruchy egr i zaślep go.

Wykluczysz w ten sposób niedomykający się zawór egr.

 

Edytowane przez PAWEL69

Opublikowano
  • Autor
W dniu 31.03.2021 o 08:56, PAWEL69 napisał:

Nie ma tam podciśnienia,ta turbosprężarka jest inaczej sterowana:wink:

No dobrze,w silniku BUG bo taki diagnozujesz...zawór egr sterowany jest podciśnieniem.

żeby nie dłubać z zaślepkami,zdejmij wężyk z gruchy egr i zaślep go.

Wykluczysz w ten sposób niedomykający się zawór egr.

 

A co mi da zaślepienie tego wężyka? Pewnie dojdą kolejne błędy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.