Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilgoć w aucie


Kapsel82

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Odkąd puściły mrozy zauważyłem,  że prawdopodobnie wchodzi wilgoć mi to auta. zauważyłem bo białych "osadach" z tyłu na kanapie. Wymieniłem filtry, byłem na sprawdzeniu klimatyzacji, pojechałem do serwisu żeby wyczyścili autko od środka i dzisiaj rano wchodzę do auta i znowu pojawił się białe osady na tylnej kanapie. Możliwe jest, że jakieś uszczelki przy drzwiach mogą nie trzymać, może to absurdalne ale ja już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź z tyłu w bagażniku w boczkach i we wnęce na koło zapasowe czy tam woda nie stoi. Być może wężyk od spryskiwacza spadł albo zrobiła się nieszczelność w układzie spryskiwania tylnej szyby. 

Jedną z przyczyn może być także nieszczelność trzeciego światła stopu. Uszczelka pod nim puszcza wodę do tylnej klapy i ścieka pod tapicerką klapy w dół. 

Innym powodem może być zalanie z przodu.  Sprawdź czy wykładzina pod dywanikami z przodu po stronie kierowcy i pasażera są suche. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co pisze kolega. Mi np dostaje się woda między uszczelkami szyb a szybą i dostaje się pod tapicerkę drzwi a że przy zamkniętych drzwiach uszczelki są ściśnięte to ona się nie wycieka do dołu tylko tam stoi.

Chyba będę musiał zakupić nowe i jak się zrobi ładna pogada to dobrze wysuszę. Jakoś dziwno to tu rozwiązane bo jeszcze nie maiłem czegoś takiego w żadnym aucie.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pieterb napisał:

Sprawdź co pisze kolega. Mi np dostaje się woda między uszczelkami szyb a szybą i dostaje się pod tapicerkę drzwi a że przy zamkniętych drzwiach uszczelki są ściśnięte to ona się nie wycieka do dołu tylko tam stoi.

Chyba będę musiał zakupić nowe i jak się zrobi ładna pogada to dobrze wysuszę. Jakoś dziwno to tu rozwiązane bo jeszcze nie maiłem czegoś takiego w żadnym aucie.

To, że woda dostaje się do środka drzwi, między szybą a uszczelką jest normalne i tak musi być. Na dole drzwi są otwory, przez które woda z drzwi spływa na próg. Jeżeli otwory są niedrożne może nagromadzić się dość sporo wody w drzwiach. Pod tapicerką drzwi jest taka mata z pianki przyklejona do drzwi, ma ona za zadanie uszczelnić drzwi, żeby ta woda nie dostawała się do środka pojazdu (pod tapicerkę drzwi). Jeżeli ta mata jest rozszczelniona bo ktoś ją już zrywał i przykleił ponownie, woda może przedostawać się do wnętrza pojazdu. Zdejmij sobie tapicerkę drzwi i sprawdź, czy jak będziesz z zewnątrz polewał wodą na szyby, czy po pierwsze woda z drzwi wydostaje się przez otwory na zewnątrz oraz czy ta mata na drzwiach jest szczelna. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenne wskazówki :thumbup1:  bo o tym pierwsze słyszę - na pewno to sprawdzę jak tylko chwila pozwoli na to. O otworach wiem i niby nie są zapchane więc powinno spływać acz miałem w zimie kilka razy po deszczach a na drugi dzień mróz że tak pianka jest cholerna namoknięta i tam jest woda i to dziadostwo przymarzało mi jakby wewnątrz też że pianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagażnik suchy, ale faktycznie wycieraczki są wilgotne, czyli zalewa mi auto z przodu, teraz będę sprawdzał którędy woda się dostaje. Dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem wsio i faktycznie w kilku miejscach nie była przyklejona - przykleiłem ją oczywiści wydawało mi się że dość dobrze i dokładnie ale dziś deszcz pada i niestety dalej to samo - kurdystan. Trzeba będzie rozbierać jeszcze raz i zobaczyć co tam jest nie tak dalej.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten plastik nad filtrem kabinowym masz na swoim miejscu?

Ja u siebie zdejmując podszybie po coś zauważyłem, że wysunał się z zaczepów i to było powodem mokrej podłogi od strony pasażera. Poprawiłem i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...