Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy w sterowniku silnika A4 B6 1.6 ALZ


zimmeek

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaję mi się, że przeplywomierz zaniża. Powinno gdzies z 80 mierzyć ale nie mam styczności na co dzien z 1.6. Sonda wygląda, że jest sprawna.

Poza tym będzie lpg do regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób sprawdzić jeszcze przeplywke? A z regulacją lpg jest tak że do kogo bym nie pojechał to efekt identyczny po jakimś czasie... Ręce opadają a to szarpanie wkurza nie objawia się zawsze ale objawia. Jak jeździłem na pb w trakcie ustawiania map benzynowych problem nie występuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj podobna sytuacja z przeplywka ale nikt nie zna prawidłowych wartości dla tego silnika

 

https://a4-klub.pl/topic/453187-wartości-przepływomierza-duże-spalanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Około 85 przepływu powinno być, znalazłem jakieś logi z tego silnika. 

Także wychodzi, ze do wymiany przeplywomierz i regulacja lpg. Zapraszam to ogarnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha gdzie? ?

Powiedz mi czy jakby dolot był nieszczelny czy zaburzy się wartość przepływki? Jakieś pomysły na sprawdzenie szczelności? 

Edytowane przez zimmeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, zimmeek napisał:

Haha gdzie?

Masz podaną lokalizację :P

Dolot sprawdzisz kompresorem, odpowiednim cisnieniem i trzeba pozaslepiac tu i tam, albo dymu wpuścić w dolot. Wątpię, że to nieszczelność, bo korekty byłyby o dużo gorsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ale w okolicy przepustnicy jest ezektor który podczas pracy silnika syczy nie wiem czy to normalne czy nieszczelność, jest inny jak w 1.8T ale zasada działania identyczna. Nie mam czym napuścić dymu ani skąd go wziąć hmm, dobry e-papieros i pompka ale też brak ?

Wiosną robiłem odmę była pęknięta, już wtedy o wiele praca się poprawiła jak i spalanie

Edytowane przez zimmeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymieniłem przepływkę ale widzę że chyba bez zmian, zrobiłem logi 002 i 033 na pb i lpg:

pierwsze lpg:

http://vaglogi.pl/log-002_033_75r75h.html

teraz log pb:

http://vaglogi.pl/log-002_033_Nza26.html

przem8 mógłbyś zobaczyć i ocenić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał używany, dodam jeszcze że kupiłem 2 najmłodsze jakie były czyli 2008 i 2010 rok i identycznie się zachowują jak moja stara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka znowu, przyszła wiosna i mam problem gdy odpalam samochód z delikatnym szarpaniem (widać jakby silnik się zalewał paliwem) trwa to doslownie chwilkę ale gdy ruszam od razu to silnik z niskich obrotów 1bieg gaz w spód jest bardzo słaby. Cały czas mowa o pb. Wymienione świece, kable i pompa paliwa w zimie. Wcześniej miałem takie sytuacje, może tego nie pisałem, także wymiana tych elementów nie wpłynęła na to. Dosłownie odkad mam samochód borykam się z takim problemem okresowo. Pomaga jazda na pb dłuższy czas co wygląda jakby mapa pb się rozjeżdżała okresowo przez lpg.

Pozdro pomożecie coś? Może jakieś logi od zimnego silnika? 

Edytowane przez zimmeek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak je sprawdzić? ? Pisz wprost bo coś z vcds wiem ale nie mam w jednym palcu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w tej grupie 32 są korekty, zrobiłem foto, błąd w sterowniku jest 16825 od odpowietrzenia zbiornika paliwa 

IMG_20230613_213457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie lpg do regulacji. Skasuj korekty i zobacz jak będzie po jezdzie na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...