Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] silnik gaśnie po 20 sek. szarpanie przy gwałtownym dodaniu gazu


Copywriter

Rekomendowane odpowiedzi

Co to może być? Podjechałem dziś do sklepu, wracam, odpalam... Przejezdzam moze z 20m auto gaśnie... Gdy go odpalam na postoju, na luzie pochodzi 20 sekund i znów gasnie. Gdy go przygazuje to samo po chwili. Wrzucam 1-kę i ruszam... Wrzucam 2-kę i za momencik, gdy puszczę sprzęgło znów gaśnie... Dodam, że może to być immobilaizer, lub przewody, lub świece... Autem jezdze od 2 tygodni (świezy zakup). Od początku falują obroty i gdy dodaje gwałtownie gaz to szarpie autem...

Właśnie auto na lawecie scholowano do mechanika...;/ Co może być? Pomóżcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz autko od dwóch tygodni to może tyrknąć do właściciela poprzedniego i niech przyzna się czy coś takiego mu się nie pojawiało.. może to troszkę ułatwi sprawę...

bo przypadków może być kilka..;/ ciężko moim zdaniem tak po opisie wskazać na konkretny problem.. a odczyt komputera coś dał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy, co powie mechanior... Pod kompa jeszcze nie miałem okazji podpinać :confused4:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2009, 14:18_________________________________________________Powracam do problemu. Dziś mechanik jedynie co zrobił to wyczyścił nagar - przepustnicę. Falowanie znikło jak ręką odjął. Nadal jednak mam poważny problem. Auto odcina w pewnym momencie paliwo. Odpalam samochód na luzie. Nie dotykam pedałów i po chwili chodzenia silnika słychać ciche "cyk" gdzieś od strony kierowcy (może z puszki bezpieczników z lewej strony?) i samochód zdycha. Gaśnie jakby mu ktoś odciął paliwo... Co to może być? We wtorek umówiłem się do elektryka, ale jakoś muszę do niego zajechać! SZIT! Pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś przekaźnik jest walnięty albo poprzedni właściciel miał odcinke i ci o tym nie powiedział. Skontaktuj się z nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest jakieś zabezpieczenie i przekaźnik rozłącza dlatego kliknie i silnik gaśnie lub zabezpieczenie porwaniowe skontaktuj sie z poprzednim właścicielem jak pisze kodi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje wojtekce skoro słychać jakieś "cyk"

Weź jeszcze Copywriter zdejmij ten boczek co przy dźwigni otwierania przedniej pokrywy i tam posłuchaj może wtedy zlokalizujesz przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam gdzieś "cyka"... Wkurzyć się idzie! Normalnie też mi się wydaje, że to jakiś immo... Tu był/jest jakiś immo na zasadzie wdusić i wydusić ogrzewanie tylnej szyby i dopiero wtedy odpalisz furkę... Ale coś kurna chyba nie halo.... Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i on kurde nic nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaj się po Świętach do elektryka albo sam rozbierz ten plastik pod kierownicą i ten boczek a może trafisz na ten przekaźnik czy co tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę informował;] Dzięks za zainteresowanie...

No i się wyjaśniło.

Zawiódł immo dostawiony przez poprzedniego właściciela. Elektryk powiedział, że takiej partaniny to dawno nie widział. Koleś podpiął immobilaizer na, tu cytat: "Mega luty z du...y" jak to określił mój elektryk;] Profilaktycznie poprosiłem o wymianę kostki stacyjki, gdyż się już nie cofał kluczyk, nowe przewody zapłonowe (stare rozleciały się elektrykowi w dłoni) oraz świece zapłonowe, gdyż KAŻDA była inna!!! Cud, że to auto jeździło!!! Kurde! Mówię Wam! Koleś miał każdą świecę z innej parafii. Auto miało różne świece z różnymi szczelinami. Jedna jakaś Champion, druga NGK, trzecia i czwarta też różne ;( Co za koleś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...