Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Cieknie chłodziwo z tego elementu


sisi1977

Rekomendowane odpowiedzi

to jest obieg płynu chłodzącego, miejsce które wskazałeś to po prostu zaślepka a obok masz czujnik temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z czego pokapuje.zaznaczam ze jak stoi to nic nie leci.pod cisnieniem musi kapać albo jak gorące chłodziwo.mokre mam pod spodem pod tym elementem co wskazałem,jak paluchem tam pomacam to jest mokro,do tego elementu wchodzi wąż tz.dwa jeden z boku a drugi od spodu który jest widoczny na foto moze to z niego sie saczy i spływa pod ten plasty(zaslepke którą kolega wyżej nazwał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem to samo co ty opisujesz wymieniłem ten cały plastik na nowy i po problemie tam jest uszczelka miedzy silnikiem a tym plastikiem u mnie była juz cała sparciała , proponuje wymienic czesc i sprawa bedzie załatwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to sie fachowo nazywa uszczelaka pod......?czy między........? albo z węza na którym zaznaczyłem na foto ale jak palcem macałem to suchy był wyczuwałem mokre tylko na spodzie tego rozgałęznika(plasyku)zaznaczonym na foto. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/fc865d3b63c2aff7.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat to gdzie indziej z przodu na kadłubie silnika.no to czekamy na fachowa nazwe tego czegos :hi:bo nawet w ksiązce zrób to sam nie ma opisane.tam na plastiku gdzie strzałeczka zaznaczyłem to tylko tam jest mokre od spodu i to jest dziwne.chyba ze na bloku silnika gdzie przylega ten plasik to uszczelka poszła a mokrego nie mozna zlokalizowac tam bo zdazy wyparować.to chyba ta uszczelka co kolego dawid1 sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nazwa tego elementu to kołnierz. Występują dwa rodzaje ,jeden łączony jest z wężami, a drugi z rurą wody (metalowa).

Pierwszy kosztuje 12 złoty, a drugi 40-50 zloty. Proponuję wymienić też komplet o-ringów, żeby więcej do tego nie wracać powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałeś? Spuszczałeś płyn? A pamiętasz może nr fabryczny?

Nie wymieniałem sam, zostawiłem auto w warsztacie i wymienili mi ten króciec, wymieniałem jeszcze czujnik temperatury, który jest zamontowany w tym króćcu. Płyn chyba też mi wymieniali albo dolewali (nie pamiętam jak to było dokładnie).

Nr fabrycznych nie pamiętam, nawet ich nie znałem w sklepie powiedziałem, że potrzebuje króciec wody, który jest z tyłu głowicy i kobieta mi dobrała z katalogu pod mój silnik. Ogólnie za ten króciec zapłaciłem 8 zł (wymiana była rok temu i póki co jest wszystko OK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważaj... Bo są 2 wersje tegoż ustrojstwa jak pisałem. U mnie jest ten dwóczujnikowy założony obecnie, ale w miejsce drugiego czujnika mam zaślepkę, która wygląda na oryginalną a nie jakaś partacką, która jest tam pakowana w momencie gdy w silniku wystęouje jeden tylko czujnik jak to ma miejsce w przypadku naszego motora. Ja wybrałem z jednym zatem czujnikiem (mimo iż obecnie w tym kroćcu który mam jest miejsce na drugi czujnik) ze względu na to, że po co mi zaślepka i kolejny element z którego może cieknąć? Wołaj też od sprzedawcy o oring nowy pod czujnik temp., bo stary na bank się rozleciał ;] - to taka mała czarna uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam warsztat w ktorym zawsze naprawiam co na miejscu maja częsci albo mogą załatwić,wiec wezme mechanika na plac i niech tam gębę wsadzi i obluka. :naughty:ale na fotkach ktore załaczyłem to widać ze jeden jest czujnik,a drugie miejsce zaślepione jest i z tego się poci wygląda to na taki czwórknik z czteroma wejsciami do dwóch włazi rura(jedna jest z tyłu dlatego nie widać na foto) do jednego czujnik a czwarty zaslepiony http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6f9eade3d4ea9474.html .ale dzieki oczywiscie za uwage:)))))))))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...