Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki na zimnym silniku


Mietek2951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z jednym z moich samochodów, więc pacjentem jest BMW E90 2010 320d 184km, jak silnik jest zimny słychać wyraźne stuki, gdy silnik się zagrzeje stuki w 90 procentach ustają, wtryski? Samochód ładnie odpala i ma pełną moc. Stuki tylko słychać podczas przyśpieszania

Edytowane przez Mietek2951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko z filmu, pod maską skąd dochodzą stuki? może to rozrząd chyba masz na łańcuchu a w tych latach to były wadliwe jeśli dobrze pamiętam, silnik N47?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RALF76 napisał:

ciężko z filmu, pod maską skąd dochodzą stuki? może to rozrząd chyba masz na łańcuchu a w tych latach to były wadliwe jeśli dobrze pamiętam, silnik N47?

N47C 2010r więc tu rozrządy są niby poprawione ale rozrząd wykluczam ponieważ rozrząd jest wymieniony na nowy a pozatym to rozrząd było by słychać przy gazowaniu na luzie też a tutaj słychać stuki tylko i wyłącznie na biegu D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RALF76 napisał:

to jak na D to zweryfikuj skrzynię biegów

Stukanie na 100 procent pochodzi z silnika, czy da radę ocenić stan wtryskiwaczy za pomocą komputera diagnostycznego, bez wyciągania ich?

Edytowane przez Mietek2951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w audi da się sprawdzić parametry wtryskiwaczy, w bmce sądzę że też, znajdź dobrego fachowca od marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, RALF76 napisał:

w audi da się sprawdzić parametry wtryskiwaczy, w bmce sądzę że też, znajdź dobrego fachowca od marki

Umówiłem się na test wtrysków w Bosh ale dopiero na drugi miesiąc, czy mogę bez obaw jeździć autem? Bo naczytałem się na internecie że lejące wtryski mogą wypalić dziurę w tłoku i się trochę boję ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem bo na zimnym silniku stuki dochodzące pod pokrywą silnika.. dokładnie pod zaworami.. świece? Jestem na etapie wymiany łańcucha i napinacza łańcucha.. może to pomoże

 

Może mam za gęsty olej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2021 o 16:27, Tomek suli napisał:

Też mam problem bo na zimnym silniku stuki dochodzące pod pokrywą silnika.. dokładnie pod zaworami.. świece? Jestem na etapie wymiany łańcucha i napinacza łańcucha.. może to pomoże

 

Może mam za gęsty olej..

Stuka ci na wolnych obrotach czy przy przyspieszaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...