Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B6 1.8T nie przyśpiesza jednostajnie


Wierzbix7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowym posiadaczem a4b6 1.8t bfb. Problemem jest to że kiedy daje buta zazwyczaj jak wyprzedzam to auto ciągnie dobrze tak do 2,2 tysięcy obrotów potem na chwile dosłownie na sekunde lub dwie wydaje się jakby turbo przestało działać, czuć jakby spadek mocy jakbym wrzucił na luz a po chwili znowu zaczyna ciągnąc. Dzieje się tak na każdym biegu mniej więcej zawsze przy 2-2,5 tysiącach obrotów. Turbo do wymiany? A może tak ma być? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logi, bez tego nawet nie zaczynaj tematu. W 1.8t dopiero od 2 tys. turbo się napędza i zaczyna dmuchać.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być wszystko począwszy od świec, sondy, przepływki, na pompie paliwa kończąc, bez logów to tylko gdybanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem i zdecyzowalem sie na forum zapytac bo nie wiem o co chodzi.
Wszystko sie zaczelo od tego czasu jak zaslepilem EGR (moze przypadkowo od tego sie zaczelo)
Ze nagrzanym silnuku jak rospedzam sie np. na 3im biegu do 4000 albo 5000 obrotów i wbijam 4 bieg to auto sie muli i nie rospedza sie poki nie puszcze pedal gazu i nie wcisne znowu to wtedy sie rozpedza, i tak samo sie dzieje od czworki do piatki albo od 5 do 6, zadnego błedu nie ma, myslalem jak zaslepilem EGR to od tego i elektrik mnie skasowal EGR z sterownika ale to nie pomogło bo dalej tak jest, odpinalem kostke od przepływomierza to nic nie dalo dalej tak, ale zauwazylem ze nie zawsze jest tak, mi sie wydaje jak troche cieplo sie robi to wtedy jest tak, co moze byc przyczyna? dziekuje 

Dodam ze i na benzinie tak i na LPG

Edytowane przez masivec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...