Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Przy włączonej klimie na postoju skaczą obroty


tomassek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem dotyczący klimatronika ogólnie bardzo słabo chłodzi prawie wcale myśle ze trzeba od nowa uzupełnić freonem ale gdy włącze klimę na postoju w okolicach kierownicy bardziej z lewej strony dochodzi co jakiś czas odgłos takiego cykania a przy tym zauważyłem ze lekko obroty idą w dół. Czy to jest spowodowane brakiem freonu, w obiegu. ? POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy włącze klimę na postoju w okolicach kierownicy bardziej z lewej strony dochodzi co jakiś czas odgłos takiego cykania a przy tym zauważyłem ze lekko obroty idą w dół. Czy to jest spowodowane brakiem freonu, w obiegu. ? POZDRAWIAM

jest to spowodowane załączeniem się klimatyzacji. Bez freonu klima by sie nie załączyła, jak pisał kolega wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy włącze klimę na postoju w okolicach kierownicy bardziej z lewej strony dochodzi co jakiś czas odgłos takiego cykania a przy tym zauważyłem ze lekko obroty idą w dół. Czy to jest spowodowane brakiem freonu, w obiegu. ? POZDRAWIAM

jest to spowodowane załączeniem się klimatyzacji. Bez freonu klima by sie nie załączyła, jak pisał kolega wyżej

A co do spadających obrotów, to rozumiem, że chodzi Ci o chwilowy spadek obrotów w momencie załączenia sie kompresora? Jeżeli tak, to normalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem dotyczący klimatronika ogólnie bardzo słabo chłodzi prawie wcale myśle ze trzeba od nowa uzupełnić freonem ale gdy włącze klimę na postoju w okolicach kierownicy bardziej z lewej strony dochodzi co jakiś czas odgłos takiego cykania a przy tym zauważyłem ze lekko obroty idą w dół. Czy to jest spowodowane brakiem freonu, w obiegu. ? POZDRAWIAM

U mnie było to samo. Masz mało czynnika ale nie na tyle żeby wogóle klima się nie załączyła jednakże za mało aby utrzymać odpowiednie ciśnienie w układzie i wył/wł się co chwilę.

Nabicie klimy powinno rozwiązać problem.

Chyba, że źle cię zrozumiałem :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klime po świętach uzupełnie ale martwią mnie te obroty wiem ze przy włączeniu klimy na chwile obroty maleją spowodowane jest to obciążeniem silnika, po chwili wracaja na 900obr/m. Umnie objawia się trochę inaczej obserwójąc wskazówkę od obrotów w równych odstępach czasu opada ona lekko w dół. Można przyrównać to do zegarka gdzie wskazówka sekundowa sie zawiesiła tykając w jednym miejscu, u mnie wskaznik obrotów tak tyka co (ok 4 sek)

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ORAZ ŻYCZE WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co te 4sek to nie masz takiego lekkiego szarpnięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przekaźnik klimatyzacji pada (czy jak to się tam nazywa) bo on jest umieszczony koło tablicy z bezpiecznikami (to by wyjaśniało cykanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z obrotami... zastanawiam się co z tym zrobić. Na postoju obroty drastycznie spadają, silnik zachowuje się jak by chciał zgasnąć, po chwili wracają do normy i tak kilka razy i obroty się stabilizują. Lekko dodam gazu i sytuacja się powtarza. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z obrotami... zastanawiam się co z tym zrobić. Na postoju obroty drastycznie spadają, silnik zachowuje się jak by chciał zgasnąć, po chwili wracają do normy i tak kilka razy i obroty się stabilizują. Lekko dodam gazu i sytuacja się powtarza. :/

1. Użyj opcji :szukaj: bo dużo o tym było :)

2. Skoro już napisałeś bo widzę że masz dokładnie to samo autko :good: przyczyn może być wiele u mnie był to czujnik halla, inni mówią że trzeba zaadaptować przepustnicę albo ją przeczyścić no naprawdę sporo tego było ja bym zaczął (jezu myślałem że tego nigdy nie napisze :wallbash::decayed:) od zapięcia VAG-a i sprawdzenia czy to nie czujnik halla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszukam więc miejsca gdzie sprawdzą mi to na kompie, ponieważ nie posiadam kabla :/

A nawet gdybym miał to pewnie bym nie wiedział jak to sprawdzić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klimę udało mi się zrobić kosztowało mnie to 350 zł le teraz mrozi wszyscy mówili ze mało czynnika więc na nowo napełniłem czynnikiem wymieniłem filtr kabinowy dalej to samo okazało się że trzeba wymienić niewielki filtr mieszczący się wewnątrz metalowej rurki od obiegu klimy tuż prz zaworze wysokiego ciśnienia tak mi powiedział mój mechanik oraz przedmuchał mi cały obieg mówił ze wylaciała z niego gęsta maz która zapchała zały filtr oraz drożność kanałów. Teraz wszystko jest ok Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie po włączeniu klimatyzacji na biegu jałowym wskazówka obrotomierza "pływała" w górę i w duł cyklicznie.

Szukałem przyczyny i nic nie znalazłem poza zaśniedziałymi czujnikami w przepływomierzu powietrza.

Po wyczyszczeniu skończyło się "pływanie" obrotów, a silnik zaczął bardziej regulować na pedał gazu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jest na odwrót gdy włoncze klime obroty idą w góre o jakieś 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki przypadek i okazało się, że za mało było czynnika. Na załączonym kompresorze obroty skakały o 500 w górę i w dół, co kilka sekund.

Po uzupełnieniu wszystko wróciło do normy :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...