Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile oleju się mieści na miarce między max a min?


Michał132

Rekomendowane odpowiedzi

Często gęsto  pomykają lewym pasem  z prędkościami  delikatnie mówiąc nadmiernymi. Nie mów  że wszyscy są zasadni i przestrzegają przepisy.  Po mieście  tak ale trasa i drogi dwupasmowe.... ja nie mam nic przeciwko  sam też daje po garach często gęsto jak warunki pozwalają i eielu kierowców nie tylko Audi tak  jeździ.  Umówmy  się  nie są  to wolne auta i wiele nie trzeba by przekroczyć dopuszczalną. Ja nie mówię  o jakimś extremum ale o szybkiej dynsmicznej jeździe i niestety ale audi czesto rzuca się w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dev napisał:

a obejrzyj sobie StopChama na jutubie, tam masz 100% "sportofcóf" :decayed:

No dobre, dobre i trafione w "punkt"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie marki słyną  z mocy i konkurencji.. Jak  rano pojedziesz swoim Audi spojrz w prawo i lewo i przed siebie założę się  ze od 60% napotkanych aut będziesz miał  o 50 hp. wiecej albo i jeszcze więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie . Ponizej przykłady  kart przeglądowych dla silników grupy Vw poerwsze 3 dla benzynowych i czwarta diesel. Ja interpretuje zapis że w razie konieczności uzupełnic do max  tak że jak auto dostaje  po garach to jest taka konieczność i koniec!. Podkreślić chcę ze w niektórych silnikach zdarza się za ilość napełniania podana w karcie = max.  Olej 504,00-507,00  0 lub 5 w/30 a 508,00-509,00 0w/20 może być stosowany tylko w niektorych kodach silników! Są nowe silnik gdzie jest dopuszczona tylko norma 508-509 jak i są  silniki gdzie tylko 504-507 tej samej pojemności ale zależy od roku produkcji i kodu silnika. W tabeli producenta przy kodach z silnikien na 508 -509 JEST NAPISANE ostrzeżenie  ze zastosowanoe oleju 504 i odwrotnie może doprowadzić do uszkodzenia silnika. Nie wiem o co biega ale prawdopodobne że  o panewki tak jak kiedyś zacierały się  w 1.9 tdi bxe. Są też silniki  chocby 2.0tsi  gdzie można  w zależności od kodu albo 504 albo 508 albo jeden i drugi.

20210506_104106.jpg

20210506_104036.jpg

20210506_103958.jpg

20210506_103922.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki mają różne pasowania współpracujących części, panewki wal tłoki pierścienie walki łańcuchy popychacze itd itp

Jeżeli producent podaję co trzeba lac to się leję i tyle. 

Kiedyś lali 15w40 teraz leję się 0W20, technologia budowy silników i produkcji olej silnikowych cały czas idzie do przodu

Już są oleje 0W8, ale do czego?

Nie mam bladego pojęcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 00:49, Dev napisał:

jutro wrzuce foty bagnetu jak wygladają na nim stany oleju

1. przed odpaleniem zimnego silnika

2. w trakcie pracy

3. po zgaszeniu silnika

zobaczycie coś ciekawego

 20210508-092844.jpg

20210508-093157.jpg

 20210508-094115.jpg

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Deva po zgaszeniu silnika ile masz tego oleju bo słabo widać na zdjęciu?

U mnie w BFB zaraz po zgaszeniu rozgrzanego silnika jest tylko trochę mniej niż na zimnym przed odpaleniem. Tak czy inaczej wlewam 4,5 l i na zimnym mam trochę powyżej max, co ciekawe książka pisze że powinno wejść tylko 3,5 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pelonek1 napisał:

@Deva po zgaszeniu silnika ile masz tego oleju bo słabo widać na zdjęciu?

U mnie w BFB zaraz po zgaszeniu rozgrzanego silnika jest tylko trochę mniej niż na zimnym przed odpaleniem. Tak czy inaczej wlewam 4,5 l i na zimnym mam trochę powyżej max, co ciekawe książka pisze że powinno wejść tylko 3,5 l.

3 zdjecie, widac doskonale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Dev napisał:

3 zdjecie, widac doskonale

Teraz widać ale zdjęcia były chyba w innej kolejności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, pelonek1 napisał:

Teraz widać ale zdjęcia były chyba w innej kolejności :wink:

Jo, źle wczesniej wkleiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...