Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BPW 2008 r 8v


sagem173

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy 8v w 2008 r kod BPW miał już zrobioną poprawioną pompe oleju ? od kupna zrobiłem nim 100k  i szczerze miski nawet nie ściągnełem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Bpw ma pompe z wałkami i imbusem. Mój imbus skończył żywot przy 198 tysiącach a wraz z nim silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli warto  juz rozebrac i sprawdzic czy ktos nie wstawił pompy z 1.9 a jak nie to wymiana imbusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się odrazu za to zabrał. Konsekwencje obruconegi imbusa są katastrofalne dla silnika. Można też zajrzeć do silnika przez korek spustu oleju kamerą endoskopową, bo jeżeli siedzi tam już pompa od 1.9 to niepotrzebnie będziesz zwalał miskę.

Edytowane przez ecobuda
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ecobuda napisał:

Ja bym się odrazu za to zabrał. Konsekwencje obruconegi imbusa są katastrofalne dla silnika. Można też zajrzeć do silnika przez korek spustu oleju kamerą endoskopową, bo jeżeli siedzi tam już pompa od 1.9 to niepotrzebnie będziesz zwalał miskę.

oo mam taką kamerke z ledem jakiś chinol ale moze podoła ? , a oslona ta plastikowa tam jest nie bedzie zaslaniać ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz u kolegi też w bpw chcieliśmy zwalać miskę w celu sprawdzenia jaką ma pompę oleju. W ostatniej chwili przyjechał kumpel z kamerką i udało się podejrzeć że u niego już jest pompa z 1.9. Próbuj, jeżeli ci się uda i okaże się że też już masz pompę z 1.9 to zaoszczędzisz sobie sporo pracy. Jeżeli jest pompa w wałkami równoważącymi to zwalaj miskę i sprawdź imbusa i gniazdo. Jeżeli gniazdo jest ok to kup sobie imbusa takiego do śrub z firmy Wiha, dotnij na odpowiednią długość i zakładaj. Ten imbus wykonany jest że znacznie trwalszego materiału niż oryginał i wytrzymuje więcej. A jak chcesz wiedzieć coś jeszcze więcej to zadzwoń do mnie, na pw masz mój numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...