Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana parownika klimatyzacji


Lukasz9323

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, klima nie działa. We wrześniu robiona kompleksowa naprawa klimy po uszkodzeniu sprężarki. Wymieniona sprężarka, osuszacz, skraplacz, zawór, płukanie dwa razy i odgrzybianie. Po nabiciu działała bez zastrzeżeń. Aż tu nagle znowu nie chłodzi. Wizyta w tym samym serwisie. Test szczelnosci pokazał nieszczelnosc na 99 procent parownika. Po zdjęciu filtra kabinowego i sprawdzaniu szczelnosci słychać spory przedmuch we wnęce nawiewu. Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

 

PS. Szukałem w wyszukiwarce ale tego tematu znaleźć nie mogłem. 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz9323 napisał:

Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

Trzeba rwać dechę,wówczas demontaż całego układu klimatronika i dostaniesz się po jego rozłożeniu do parownika. Spy photo poniżej 

20201201_120418.jpg

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lukasz9323 napisał:

Cześć wszystkim, klima nie działa. We wrześniu robiona kompleksowa naprawa klimy po uszkodzeniu sprężarki. Wymieniona sprężarka, osuszacz, skraplacz, zawór, płukanie dwa razy i odgrzybianie. Po nabiciu działała bez zastrzeżeń. Aż tu nagle znowu nie chłodzi. Wizyta w tym samym serwisie. Test szczelnosci pokazał nieszczelnosc na 99 procent parownika. Po zdjęciu filtra kabinowego i sprawdzaniu szczelnosci słychać spory przedmuch we wnęce nawiewu. Konieczny demontaż całej deski? Jeśli tak to macie jakieś porady bo myślę samemu to ogarnąć. 

 

PS. Szukałem w wyszukiwarce ale tego tematu znaleźć nie mogłem. 

Pozdrawiam wszystkich :)

Też mnie czeka kompleksowa naprawa klimy, mógłbym podpytać jak to wyszło u Ciebie pod względem kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pila24 napisał:

Trzeba rwać dechę,wówczas demontaż całego układu klimatronika i dostaniesz się po jego rozłożeniu do parownika. Spy photo poniżej 

20201201_120418.jpg

skomplikowane? Coś Cię bardzo wkurzyło? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz-B6 napisał:

Też mnie czeka kompleksowa naprawa klimy, mógłbym podpytać jak to wyszło u Ciebie pod względem kosztów?

Kompleksowa tzn? Ja tak jak mówię. Wymiana zatartej sprężarki, chłodnicy, zaworów, filtra. Do tego 2x płukanie, odgrzybianie i nabicie. Na nowych częściach i z gwarancją 2 lata - 2000 złotych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lukasz9323 napisał:

Kompleksowa tzn? Ja tak jak mówię. Wymiana zatartej sprężarki, chłodnicy, zaworów, filtra. Do tego 2x płukanie, odgrzybianie i nabicie. Na nowych częściach i z gwarancją 2 lata - 2000 złotych. 

Tak samo kompleksowa jak u Ciebie, zatarta sprężarka. W Gdańsku samo płukanie w okolicach 1000zł, gdzie to robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateusz-B6 napisał:

Tak samo kompleksowa jak u Ciebie, zatarta sprężarka. W Gdańsku samo płukanie w okolicach 1000zł, gdzie to robiłeś?

Na Żywiecczyźnie, bo ja że Śląska jestem. Najbardziej renomowany warsztat od klimatyzacji w moich okolicach. 

received_718827665339362.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lukasz9323 napisał:

Na Żywiecczyźnie, bo ja że Śląska jestem. Najbardziej renomowany warsztat od klimatyzacji w moich okolicach. 

received_718827665339362.jpeg

A rozumiem, dzięki wielkie za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mateusz-B6 napisał:

A rozumiem, dzięki wielkie za informacje!

Nie ma sprawy. Przy okazji zapytaj w warsztacie o parownik bo u mnie to jedyny element który nie został wymieniony. No i się posypał. 

 

A tak coś czułem że jest coś nie tak bo zamokla mi, w marcu bodajże, wykładzina koło pedału gazu. Myślałem że odpływ któryś niedrozny ale wszystkie czyste. Że śniegu też by tyle się nie nalało. Teraz już wiem że lało sie najprawdopodobniej z parownika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Lukasz9323 napisał:

skomplikowane? Coś Cię bardzo wkurzyło? 

To nie z mojego auta,tylko rozbierałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pila24 napisał:

To nie z mojego auta,tylko rozbierałem. 

No ale rozbieranie bardzo skomplikowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lukasz9323 napisał:

No ale rozbieranie bardzo skomplikowane? 

Może pełnym zdaniem odpowiem-kupiłem tą nagrzewnice na części,i rozebrałem ją w drobny mak. I dodam że rozbiera się ją całkiem fajnie,bo poszczególne sekcje są złożone niczym z klocków lego. Więc jak juz decha będzie zrzucona i cały układ od nagrzewnicy wyjęty to wymiana samego parownika jest tą lżejszą częścią całości roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, pila24 napisał:

Może pełnym zdaniem odpowiem-kupiłem tą nagrzewnice na części,i rozebrałem ją w drobny mak. I dodam że rozbiera się ją całkiem fajnie,bo poszczególne sekcje są złożone niczym z klocków lego. Więc jak juz decha będzie zrzucona i cały układ od nagrzewnicy wyjęty to wymiana samego parownika jest tą lżejszą częścią całości roboty.

Okej,czyki teraz jeszcze poszukam informacji na temat zdejmowania kokpitu i mozna dzialac. Ciekawi mnie jeszcze temat odkrecenia nagrzewnicy i właśnie parownika. Domyślam się se potrzebne będzie zlanie płynu chlodniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...