Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie ilości czynnika A4 B6 AVF


marko777i
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez nadybek,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem świeżo po wymianie sprężarki od klimatyzacji ( stara się zatarła). Po wymianie kompresora, płukaniu układu i uzupełnieniu czynnika wszystko działa jak należy. Ale w moim układzie przed wymianą było jedynie 60 gram czynnika (powinno być podobno 500 g). Fachowiec sprawdził teoretycznie szczelność przed nabiciem ale mówił abym za kilka miesięcy skontrolował jeszcze raz ilość czynnika bo podobno przy małej jego ilości można zatrzeć właśnie sprężarkę. I tutaj moje pytanie: czy można za pomocą vcds lub w inny sposób sprawdzić ilość czynnika w układzie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marko777i napisał:

I tutaj moje pytanie: czy można za pomocą vcds lub w inny sposób sprawdzić ilość czynnika w układzie?

ilości chyba nie ale ciśnienie tak, tyle że ciśnienie będzie zależne od temperatury więc trzeba by sprawdzać w podobnych temperaturach by miało to jakiś sens

 u mnie jest ok 5 bar w tych temperaturach rzędu 20 stopni

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

To jest zla rada.

Cisnienie bedzie zalezalo glownie od temperatury a nie od ilosci czynnika. Czy bedzie 10g czy 500g cisnienie bedzie takie samo. 

A teraz dobra rada: zmienic warsztat na taki ktory obsluguje klimatyzacje a nie jest tylko dobijaczem. Porzadny warsztat obslugujacy klimatyzacje widzac mala ilosc czynnika powinien obejrzec wszystko w swietle UV, nabic azotem na kilka godzin, zrobic proznie na minimum 30min a w przypadku watpliwosci nabic mieszanka wodoru i sprawdzic wszystko czujnikiem wodoru.

Nabijacze tego nie robia bo wiedza ze za chwile znowu beda miec klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...