Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd czujnika G65


TOWIU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam A4 b6 1.8t, chciałem w końcu wziąć się za niedziałającą klimę, w tamtym roku została nabita, mechanik stwierdził, że wszystko jest okej, szczelność sprawdził, więc nabił i miało działać. Problem w tym, że nie powietrze które leciało wtedy nie można było raczej uznać za schłodzone, ciśnienie w układzie było około 4,5 bar po załączeniu klimy nie rosło, nie było  z nią nic więcej robione. W tym roku postanowiłem doprowadzić ją do porządku ale teraz jest problem z czujnikiem G65, mianowicie, czujnik pokazuje 33 bar, błąd zwarcia do plusa, wymieniony czujnik na nowy zamiennik - pokazuje to samo, więc kupiłem używany ori - to samo, kostka jest okej, przewody też, gdzie szukać przyczyny? dodam iż w układzie nie ma nic a nic czynnika, zszedł z podobno szczelnej klimy. Kilka dni temu byłem w serwisie i na szybko sprawdził mi tą szczelność i powiedział ze jest szczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pokazuje błąd i 33 bary to na pewno czujnik lub jego wiązka uszkodzona, sprawdź to na dobry początek. Jak jeździsz bez czynnika to nastaw się że kompresor i wszystko inne do wymiany i płukania bo nie sądzę żeby kompresor nie był zatarty. Możesz sprawdzić jak wygląda dysza dławiąca, obstawiam że brudna będzie.

jeśli wiązka czujnika na 100% sprawna to wymiana czujnika, czujnik ciśnienia tylko oryginał najlepiej nowy, ostatecznie używany ale sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza sprawdzona, opiłków na niej nie ma jedynie jakieś dziwne "łuski" takie kawałkeczki jakby plastiku pokruszonego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś foto tej dyszy? po za opiłkami była czysta czy bardziej taka szara jak by brudna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie, czy na kostce między środkowym pinem a masą, powinno być połącznie? Chodzi mi o sprawdzanie jej Multimetrem.

1621176555554.jpg

1621176555564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1 czujnika to MASA, pin 2 to wyjście sygnału (tego nie zmierzysz multimetrem), pin 3 to ZASILANIE z bezpiecznika S6 (możesz przy okazji sprawdzić czy jest ok).

A po dyszy niby nie jest tragicznie ale coś już na niej widać więc nie wróżę specjalnych sukcesów. (może być różnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanko, bo mam nową dyszę oraz osuszacz, czy wymienić je teraz czy lepiej nie wymieniać przed np. płukaniem czy coś i się wstrzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy co chcesz zrobić. czy nabijać czynnik i liczyć że będzie ok czy robić jak należy od A do Z. Twoja kasa więc musisz sam podjąć decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...