Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Koła pasowego


yaro7111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam duże drgania na kole pasowym widać jak się nie równo kręci :) wręcz wygląda jak zaraz miało by odpaść :) chciałbym go wymienić - powiedzcie jak go zablokować żeby go odkręcić?? Dodałem filmik jak drga to koło rozumiem że to nie jest normalne i koło jest do wymiany?? 

 

Doradźcie jakie najlepiej kupić jakieś firmy?  Co szło na pierwszy montaż? 

Edytowane przez yaro7111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może napisz chociaż jaki masz silnik?

przy okazji czy tak trudno uzupełnić poprawnie profil?

na forum nie ma wróżek które same z siebie będą wiedziały co masz pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik CYMC

koło - 06H105243M w ASO 580zł bez zniżek

śruba mocująca - WHT009475 - 20zł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaTeo85 napisał:

silnik CYMC

koło - 06H105243M w ASO 580zł bez zniżek

śruba mocująca - WHT009475 - 20zł

 

Dzięki a proszę Doradźcie może nie koniecznie z salonu jakiś zamiennik co  polecacie?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma do tego zamienników (a przynajmniej nie sądzę żeby jakiekolwiek były na rynku), jak za drogo to zostają używki (może się coś trafi sensownego, choć ja bym kupił nowe bo to nie tylko koło, a także tłumik drgań skrętnych). ten typ koła był montowany w wielu silnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaTeo85 napisał:

nie ma do tego zamienników (a przynajmniej nie sądzę żeby jakiekolwiek były na rynku), jak za drogo to zostają używki (może się coś trafi sensownego, choć ja bym kupił nowe bo to nie tylko koło, a także tłumik drgań skrętnych). ten typ koła był montowany w wielu silnikach.

UScreenshot_20210516_214848_de.autodoc.gmbh.jpgdało mi się znalesc zamienniki jest ich parę zastanawiam się nad zamiennikiem z firmy febi bilstein jedynie śruba występuje tylko w orginale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym nie jeździć już bo niedługo się rozleci. Odnośnie zamienników to są jednak ja bym nie kupował bo może się szybko skończyć. Z tego co mi wiadomo to Corteco robi bdb koła pasowe, jednak chyba do tego modelu silnika nie jest dostępne. Osobiście kupiłbym ORI tak jak @MaTeo85napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zagłębiałem się aż tak, zerknąłem tylko na szybko czy coś jest i na pierwszej lepszej stronie z częściami nic nie było, jeśli masz zamiennik to kupuj taki na jaki Cię stać, zapewne będzie lepszy niż to co masz teraz, a cena minimum połowę tego co w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha z tych co tu wkleiłeś to bym się chyba na NTN zdecydował, ale nie podpowiadam więcej, sam bym kupił w ASO dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MaTeo85 napisał:

aha z tych co tu wkleiłeś to bym się chyba na NTN zdecydował, ale nie podpowiadam więcej, sam bym kupił w ASO dla świętego spokoju.

Ok kupiłem. Oryginał :) proszę powiedzcie mi Chce to wymienić sam czy mam zwracać na coś uwagę czy poprostu odkręcić zbic koło założyć nowe i tyle? Jest jakaś szansa zablokować wal żeby się nie kręcił przy odkręcaniu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę trochę temat. 

Też zaczęło mi drgac koło pasowe(tylko 1.8 TFSI CJEB) może nie w takim stopniu jak na filmiku ale drga. 

Pytanie:czy idzie owe koło wymienić bez kanału czy raczej lipa? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...