Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B6 2.0 ALT] świecąca kontrolka akumulatora, stukot, awaria


grzegorzzewski

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu podczas jazdy zapaliła się czerwona kontrolka akumulatora. Po około 30 sekundach zgasła. Kilka dni później ponownie się zaświeciła. Tym razem na dłużej, bo paliła się około 2 minuty i zgasła. Po chwili zapaliła się jeszcze ze dwa razy ale na krócej. Rozumiem, że w tym czasie, w którym świeciła, samochód pobierał w całości energię z akumulatora?

Ciąg dalszy. Przymierzałem się do pomiaru napięcia na akumulatorze przy włączonym silniku oraz pomiaru napięcia i rezystancji akumulatora. Nie zdążyłem, bo następne zdarzenie było takie. Uruchomiłem samochód na benzynie. Po osiągnięciu temperatury sam się przełączył na gaz. Wówczas nastąpiło lekkie szarpnięcie jak to często bywa i dalej szybkie fur fur fur (jakby krótkotrwałe przerywanie). W tym momencie zaświeciła się pomarańczowa kontrolka check engine. Zrobiłem lekką dogazówkę, bo myślałem, że załapie normalny rytm, ponieważ to fur fur wiązałem z koniecznością wymiany miksera gazu czy parownika (nie wiem jak się poprawnie nazywa ten element), który w momencie gdy uszczelki sparcieją powoduje problemy z przełączaniem benzyna/gaz zwłaszcza w zimie. A ja tej zimy już czułem, że zbliża się czas wymiany tego elementu (około 100 tys. km. przepracował). Przy czym mamy teraz lato, to problemy nie powinny być tak odczuwalne jak w zimie.

Zjechałem na parking, wyłączyłem silnik, odpaliłem ponownie samochód i otworzyłem maskę. Lampki pogasły, ale słyszę jakieś stukotanie, rzegotanie jakby z okolic alternatora. Przy czym głowy nie dam skąd ten rzegot. Nie mniej jednak wcześniej paląca się lampka akumulatora dala mi do myślenia, że może alternator się rozpada. Ale tu mi nie pasuje czemu w momencie zapalenia się check engine nie zapalił się równolegle akumulator. Pytanie takie, czy w momencie przełączenia z benzyny na gaz lekkie szarpnięcie nie spowodowało, że temu alternatorowi się coś bardziej nie stało i to spowodowało zapalenie się check engine?

Plik z krótkim filmikiem zamieściłem tutaj:
https://megawrzuta.pl/download/978d769398f676ad26b7d4f08722dbbd.html

Jakie są przypuszczenia szanownych Komentatorów?
 

alter.jpg

Edytowane przez grzegorzzewski
Pomyłka gaz/benzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczenia są takie, że trzeba podłączyć VAG-a i sprawdzić ewent. błędy oraz zweryfikować alternator, bo na filmiku ewidentnie z niego dochodzą niepokojące odgłosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...