Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Sprzęgło do wymiany - czy można od TT ?


mihu_wpr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów :wink4:

Od wczoraj jestem posiadaczem pierwszego w życiu Audi :wink4: Wybór padł na 1.8T Quattro AVJ z lutego 2002 roku (od REX'a) . Autko jest w porządku, jedynie już trzeba wymienić w nim całość sprzęgła (ślizga się dość poważnie). I tutaj powstaje pytanie: auto ma podniesioną moc z bazowych 150 do 190 KM. Czy w takim wypadku warto ładować domyślne sprzęgło do tego modelu, czy może lepiej zainwestować w mechanizm z TT 225KM lub A4 1.8T BEX? Czy takie sprzęgiełko w ogóle by pasowało do autka?

Z pozdrowieniami świątecznymi :hi:

mihu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy silniku AVJ tarcza sprzęgła ma 228mm średnicy zaś wielowypust na wałku sprzęgłowym 23 zęby

zaś w TT przy wielowypuście z 23 zębami tarcza ma średnicę 240mm, są też o średnicy 228mm ale wtedy mają 28 zębów na wielowypuście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów :wink4:

Od wczoraj jestem posiadaczem pierwszego w życiu Audi :wink4: Wybór padł na 1.8T Quattro AVJ z lutego 2002 roku (od REX'a) . Autko jest w porządku, jedynie już trzeba wymienić w nim całość sprzęgła (ślizga się dość poważnie). I tutaj powstaje pytanie: auto ma podniesioną moc z bazowych 150 do 190 KM. Czy w takim wypadku warto ładować domyślne sprzęgło do tego modelu, czy może lepiej zainwestować w mechanizm z TT 225KM lub A4 1.8T BEX? Czy takie sprzęgiełko w ogóle by pasowało do autka?

Z pozdrowieniami świątecznymi :hi:

mihu

dobre autko kupiłeś :good:

ja wsadziłbym wzmocnione sprzęgło od radzikowskiego

dryndnij do mnie 602 636 918 to powiem ci co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc. Nowe sprzęgiełko będzie montowane niebawem :hi:

wpadnij kiedyś na spota :good: Dobrze wiedzieć, że Rexowe audi zostało w rodzinie. Chłopak jest w klubie od samego początku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miłą chęcią poznam Audimaniaków, przy okazji dowiem się co nieco. Wtorki przy Promenadzie, zgadza się? :good:

P.S. Chętnie sprzedałbym oponki 17", ale niestety nie mam możliwości dodania ogłoszenia ;( Gumy są prawie nowe (raptem 2 miesiące jazdy) a teraz nie mam ich na co założyć :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...