Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 CSUE szarpnięcia przy łapaniu temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Domyślam się, ale w logach temp sterownika się już nie zmieniła tzn nie urosła wyżej..

Opublikowano

Bo za krótko grzałeś.

Opublikowano
  • Autor

Cdn.. Testowania, co do sterownika jego temp.nie rosła a usterka była, dlatego nie grałem.. Dziś udało się pójść na chwile w garaż, czujnik temp. płynu zastąpilem rezystorem pokazywał ok 0 stopni... Mimo to szarpnięcia były w okolicy temp. oleju 55 co by się zgadzało, bo zazwyczaj jak temperatura cieczy wskakiwała na 90 to olej właśnie podchodził pod 60...  Zostaje  po weekendzie podjechać gdzieś i wrzucić czysty soft.. No chyba ze adaptację są źle zrobione np egr..

Opublikowano

Moim zdaniem sterownik silnika jest przyczyną (software lub hardware).  Przy temp. płynu chłodniczego  podchodzącej pod 90° nic nie zmienia się dla egr. Temperatura spalin jest już dawno wtedy wysoka a egr decyduje o otwarciu zaworka na podstawie obciążenia silnika. U Ciebie nawet na wolnych obrotach są te skoki, gdzie egr jest cały czas w tej samej pozycji. 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Po paru dniach przerwy, wracam do tematu z wiedzą mizerną, uboższy o kolejne $$... Wgrany jest czysty ori soft... Auto dalej szarpie i błędów brak... Pomysły się kończą, jeszcze sprawdze może pompkę paliwa ta w baku moze ona robi jakies dziwne wachniecoa  w momecie zagrzania się... 

Opublikowano

Pisałeś wyżej, że wtryski zostały wymienione. Wszystkie 4 na nowe?

Opublikowano
  • Autor

Wtryski, szyna wysokiego cisnienia z czujnkiem i zaworem, zawor na pompoe wysokiego cisnienia... Wszystko przelozylem z innej audi, a z a6 poszly tam... Tamto auto smiga, a a6 dalej szarpie... 

Opublikowano

To pozostaje tylko sterownik silnika. 

Opublikowano
  • Autor

Witam po długiej przerwie,  auto sprzedane  z usterką - temat do zamknięcia.

Po wgraniu  ori  softu  było dalej to samo. Z  moich info nowy właściciel  już się cieszy z  prawidłowej pracy silnika:  zrobiona  regeneracja turbo, wymienione czujniki temp. na DPF, wymieniona przepływka, wymieniony termostat, wymieniony czujnik obrotów na wale...  Taką otrzymałem informację, także konkretnie  nie jestem w stanie powiedzieć co było przyczyną... wyszło bardziej na zasadzie  loterii i wymiany kolejnych elementów.. Pozdrawiam i dzięki  za  zaangażowanie Muskel1

Edytowane przez wrhz

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.