Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Auto w A4 B9


pl_adamk

Rekomendowane odpowiedzi

To spróbuję jeszcze raz, w najpierw zrobic ten root z menu i potem patch czy robic ta podswietlona opcja wszystko na raz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, qbq903 napisał(a):

To spróbuję jeszcze raz, w najpierw zrobic ten root z menu i potem patch czy robic ta podswietlona opcja wszystko na raz? 

Jaki root? Jakie podświetlenie? Co Ty tam kombinujesz?
Siciagasz na kartę SD narzędzie M.I.B. W tym narzędziu znajduje się folder patches. Wrzucasz do niego odpowiedni dla Twojej wersji softu pacht, czyli MHI2Q_ER_AUG22_P3638_MU0917_PATCH.
Kartę wprowadzasz do slotu SD1 i instalujesz narzędzie M.I.B.
Po zainstalowaniu uruchamiasz zielone menu (karta SD jest nadal w slocie), wybierasz najpierw backup, następnie pacht i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak wchodzę w patches to widzę na początku możliwość spatchowania i tam mam wpisane ze AA Carplay FEC itp. a ponizej widze poszczególne opcje - instaluje to z tej pierwszej pozycji ktora jest w zielonym prostokącie niejako "Podswietlona"? Bo ponizej mozna szczegolowo przegladac co sie instaluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 09:32, arnonim napisał(a):

Dopiero dzisiaj dotarła do mnie karta pamięci 64GB, wgrałem mapy z P310_N60S5MIBH3_EU.7z, ale przy próbie aktualizacji mam komunikat widoczny na zdjęciu. Czy byłaby to wina pojemności karty 64 zamiast 32 (na 32 nie mieściły się mapy) ? Czy może jednak coś nie tak z wgraniem patch-y ?

IMG_20221201_091225.jpg

Mam ten sam komunikat, sprawdziłem wszystko to co kolega który miał ten problem, jedyne co nas różni to to ze ja nie aktualizuje softu w MMI , próbuję tylko spatchowac i wgrac mapy, android auto ruszyło, patch pobrałem ze strony mib

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym zdjęci kolega aktualizował mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat pojawia się bo patch jest nie zainstalowany i 5F "nie widzi" map.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale najpierw tez mu nie wychodziło, wiec powtorzylem jego kroki (kolejne posty 15-16 strona) i jedyne co nas rozni to to ze on przechodzil na wyzsza wersje oprogramowania mmi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam pliki w katalogu patches i tak wyglada instalacja: 

 

20230501_213939.jpg

20230501_213613.jpg

20230501_213618.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest folder narzędzia More Incredible Bash. 

Folder More Incredible Bash tak wygląda i w nim jest folder patches, do którego wrzucasz patch odpowiedni dla Twojej jednostki.

Screenshot_20230501_214543_YouTube.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tylko nazwę katalogu, na karte i tak wgrywamy bez folderu nadrzędnego tylko od razu pliki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz.

Po rozpakowaniu narzędzia More Incredible Bash do głównego katalogu na karcie SD, tak powinno wyglądać.

Do folderu patches wrzucasz patch i instalujesz More Incredible Bash z poziomu czerwonego menu.

Nie potrafię Ci tego prościej wytłumaczyć, bo się już chyba nie da. Ja w każdym razie nie wiem jak Ci więcej pomóc jeżeli tego nie zrozumiałeś.

M.I.B..jpg

  • Pomoc techniczna 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnienjak pisze muskel,ze strony mibsolution.one ściągasz plik z tego co pamiętam około 500mega,w tym pliku są patche pod wszystkie możliwe softy wybierasz ten który masz aktualnie w jednostce i kopiujesz go do folderu patches jak pisał muskel.

20230412_135927.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zrozumiałem i zrobiłem od razu po przeczytaniu tematu, zajęło to kilka minut i AA wskoczyło mi od razu, natomiast nie mogę zaktualizować map i chyba nie zmieniły mi się kody FEC widoczne w red menu. 

 

W nocy ściągałem plik z mapami dla Mhiq2 który Muskel podał wcześniej w tym temacie jako aktualny i później spróbuję z nim. 

Może to pliki od map mam trefne 

 

Dam później znać jak poszło. 

 

Przy okazji - czy przy moim firmware (MU0917 P3638 - zdjęcie wyżej) chcąc przejść na najwyższa wersję muszę kombinować z przechodzeniem przez kilka czy mogę wgrać od razu 5092?

Dalej rzeba robić pętle światłowodową przy B&O? 

 

Edytowane przez qbq903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten komunikat świadczy o tym że mib nie widzi patcha na karcie,kody fec masz jakie miałeś więc jednostka nie jest spatchowana tylko zainstalowany mib dlatego widzisz ikonkę android auto,zrobiłeś po tym reset jednostki?

Screenshot_20230502_054529_Chrome.jpg

Edytowane przez jok21
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrovilem dokładnie tak:

- pobrałem mib z github

- pobrałem aktualny katalog patchami ze strony mibsolutin 

- wypakowałem mib, wgrałem odpowiedni dla mojej jednostki patch (cała zawartość katalogu) do folderu patches w mib

- sformatowałem kartę SD 32gb do fat32 i wrzuciłem tam cała zwartość folderuz mib (bezpośrednio) 

- w redmenu zrobiłem aktualizacje

- restarcie w gem zrobilem backup 

- zainstalowałem patch i zrobiłem reboot jednostki 

 

Później jak po restarcie zobaczyłem że mam w mmi opcje smartphone interface to wszedłem gem i zrobiłem svm fix (w vcds widziałem że był błąd w 5f).

 

Kolejny reboot i map nie mogę zaktualizować, próbuje poprzez normalnie dostępne ustawienia mmi/aktualizacja. Karta fat32 32gb, na karcie dwa foldery i plik tekstowy (wypakowane z paczki z mapa wymienionej w tym wątku). 

Co do Android Auto - nie mam pewności że działa na 100%, widzę w mmi i jak wejdę to pokazuje żeby podłączyć telefon ale nie zdążyłem założyć gniazda 2xusb i wiązki, dopiero w czwartek popołudniu może dam radę to rozebrać. 

 

Edytowane przez qbq903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...