Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy 16706 oraz 16705 1.8T BFB


WojtekB7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie drodzy forumowicze :hi: Mam od kilku dni problem z autem, zaczęło się od tego, że na jałowym po prostu zgasło. Po odpaleniu (silnik był nagrzany i musiałem kręcić przez 3-4sekundy żeby odpalił) wyświetliło się na tablicy EPC i auto chodziło na około 1100 obrotów. Przeskanowałem VCDSem i usunąłem błędy, przez ok 100km było spoko, nic się nie działo, aż do dzisiaj kiedy sytuacja się powtórzyła i pojawił się check. Auto przeskanowałem i oto co mi pokazało, poprzednio były dokładnie te same błędy:

2 Faults Found:

16706 - Engine Speed Sensor (G28) 
            P0322 - 004 - No Signal - MIL ON
16705 - Engine Speed Sensor (G28) 
            P0321 - 008 - Implausible Signal - Intermittent - MIL ON

Może miał ktoś podobny przypadek i powie od czego się zabrać żeby nie błądzić :) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione, wsio działa, za BOSCHa dałem 120zł jakby kogoś interesowało. Wymiana jest trochę problematyczna, ale od dołu go widać po odpowiednim kątem. Sam czujnik znajduje się tak jakby pod filtrem oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wymieniałem pod blokiem, wystarczy odkręcić zbiorniczek płynu chłodniczego i od góry jest dojście - fakt, jak się nie wie gdzie "macać" to odnalezienie go zajmuje trochę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2021 o 19:08, zionx napisał:

Ja go wymieniałem pod blokiem, wystarczy odkręcić zbiorniczek płynu chłodniczego i od góry jest dojście - fakt, jak się nie wie gdzie "macać" to odnalezienie go zajmuje trochę czasu :)

Owszem można, ale u mnie pod zbiorniczkiem płynu chłodniczego są graty od gazu więc żeby się nie męczyć i gimnastykować zrobiłem to od spodu :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...