Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działają spryskiwacze przedniej szyby (pompka sprawna)


dawcio0

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam pomocy z niedziałającymi spryskiwaczami przedniej szyby A4 b6 2.0 alt 2003r. Wszystkie bezpieczniki sprawdzone, pompa spryskiwaczy sprawdzona na krótko plus i minus z aku. i wszystko działa. Na mierniku w kostce przy uruchomionych spryskiwaczach pokazuje 7V. Dodam że przy uruchamianiu spryskiwaczy wycieraczki działają prawidłowo niestety pompka milczy. Czy ktoś miał podobny problem ? ktoś może wie gdzie szukać usterki ? może być to wina jakiegoś przekaźnika lub samego ramienia którym uruchamiam spryskiwacz ?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 37 sprawny?- Środkowa kolumna najniższy rząd. Jak sa spryski reflektorów to często go pali. I trzeba wymienić na 30A.

Sprawdź też bezpiecznik 36- jest nad 37

Jak to ok to pozostaje: manetka, moduł kierownicy, MCE.

Edytowane przez nadybek
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie nie działy spryski bo pękł wężyk płynu przy wejściu do maski, płyn zamiast na szybę leciał pod auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie bezpieczniki są ok , wymieniłem manetkę na nową niestety też nic to nie zmieniło. Sprawdziłem silnik spryskiwaczy na krótko i biorąc + z kostki a masę z akumulatora na krótko , spryski działają. Wychodzi na to że mam brak masy w kostce która zasila silnicze. Czy ktoś się orientuje gdzie szukać podłączenie masy kostki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak działa - nie masz tam stałego + ani stałej masy tylko oba bieguny silnika są sterowane przez MCE. Kable od pompki do MCE możesz zlokalizować w czarnej, 17 pinowej kostce na dole słupka A (za osłoną obok podstopnicy). Piny 7 i 8 (w teoriii przewody czarno-fioletowy i niebiesko-fioletowy) to właśnie pompka. Zobacz czy pojawia Ci się tam 12V jak włączysz pompkę manetką. Jeżeli tak to problem leży gdzieś we wiązce lub kostce a jeżeli nie to może byc problem z MCE. 

 

Możesz jeszcze dla pewności sprawdzić czy masz odpowiednio zakodowanie nadwozie sedan/avant w MCE - może moduł jakoś źle odczytuje sygnał z manetki przy złym kodowaniu. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skowrix bardzo dziękuję za szczegółowy opis i pomoc. Dzięki tobie udało się rozwiązać problem i wszystko działa ? okazało się że w czarnej kostce przy słupku pin nr 8 był uszkodzony , nie zwierał. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...