Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbo? AJM


Klarusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z turbo (?) dwa miesiące temu miałem uczelniana turbinę gdyż miałem olej w dolocie, po uszczelnieniu było dalej to samo i wybór padł tym razem na odme, mechanik założył mi zbiorniczek od węża z odmy i zbierał się w nim olej więc wymienił mi pokrywę zaworów (odme) niby po tym było okej, oleju już w dolocie nie ma ale odma brudzi olejem, moc miał cały czas aż do dziś, przy zgaszeniu szarpelo silnikiem i po ponownym odpaleniu już mocy nie ma, turbina się nie załącza i szarpie przy gaszeniu samochodu z kluczyka, gdy gasze tzw gaszakiem, przepustnicą to gasnie idealnie. Proszę o pomoc, czy to na pewno turbo czy jakaś inna przyczyna może być? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak on uszczelnił turbo, bo turbo które puszcza olej jest do regeneracji, nie do uszczelniania. Wężyki z.podcisnienia są całe, nie popękane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne filtry, którym ufam to filtry z MANN'a, mam filtr z firmy Bosch aktualnie i silnik pracuje nierówno na jałowych, możliwe że z pozostałymi firmami jest podobnie. Masz EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaślepiony? Mniejsza o to w sumie. Sprawdź dokładnie, czy nie ma nic uszkodzonego w klapie gaszącej. Skoro ręcznie gasi silnik jak należy to coś, co tym steruje już nie działa poprawnie. Co do turbo, zdejmij wąż z podciśnienia który prowadzi do gruszki i zdejmij tą otulinę, ja też myślałem że jest ok a pod otuliną był pęknięty i przy przyspieszaniu odłączał turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia układ podciśnienia, sprawdź czy nie masz luzu na króćcu od pompy vacum... 

Wężyki najlepiej wymienić wszystkie na nowe silikonowe grubościenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...