Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Seat Exeo/Audi a4 b7 nie chłodzi klimatyzacja.


emswisnia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety spotkał mnie problem z klimatyzacją a mianowicie po nabiciu czynnika klima nie chłodzi, tzn na początku palił się cały czas ECON po nabiciu czynnika dioda zgasła.
Po wciśnięciu przycisku do załączenia klimy nie ma żadnej reakcji nie leci zimne powietrze. Według vcds ciśnienie w układzie 7bar.

Na szybko udało mi się podłączyć vcds i sprawdzić te oto parametry.

Jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi co można jeszcze sprawdzić albo po tych parametrach naprowadzić na rozwiązanie problemu.

Grupa 001 oraz 012 klima on

on grupa12.jpg

Grupa 001 i grupa 012 off

off grupa12.jpg

Grupa 001 oraz 014 on

on grupa14.jpg

Grupa 001 oraz grupa 014 off

off grupa14.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz sprzegiełko zerwane / rozłączone. Nie widzi w ogóle obrotu sprzęgła kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to sprawdź czy nie uszkodziło (zerwało) sprzęgła koła pasowego kompresora klimy). Koło pasowe się obraca ale przy zerwanym sprzęgle oś kompresora stoi w miejscu.

Jeśli długo jeździłeś bez czynnika to oże być też zatarty kompresor klimatyzacji, wtedy czeka Cię wymiana prawie wszystkiego plus płukanie układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jak najszybszy sposób sprawdzić oś kompresora? Sprzęgło zapewne będzie elementem wymiennym?

Zastanawiam się co robić czy od razu nie bawić się w weryfikację tylko wymienić całą sprężarkę - akurat mam możliwość otrzymania w dobrej kwocie z auta do demontażu.

Auto bez  czynnika mogło jeździć góra 2 miesiące ale przez ten czas bardzo mało użytkowane. 

Edytowane przez emswisnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpalonym silniku trzeba wizualnie sprawdzić czy wraz z kołem kręci się oś. Ewentualnie zdjąć pasek PK i ręcznie pokręcić kołem lub założyć klucz płaski na oś i zobaczyć czy się obraca.

Tu kompresor pracuje cały czas i czasami do zatarcia go wystarczy kilometr jazdy, jest to loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony.. 7 bar przy nie kręcącym się kompresorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych temperaturach 7 bar to całkiem możliwe jest.

Dodane:

7bar ciśnienia występuje przy temperaturze otoczenia ok. 27oC.

Edytowane przez MaTeo85
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już pokazało 6 bar ale jest o kilka dobrych stopnii chłodniej.

Wykonalem jesscze testy w kanale od klimatyzacji (na zgaszonym silniku) dotyczące wentylatora chlodnicy ale nie załączyło wentylatora. 

Przy odpalonym silniku oczywiście wentylator się kręci.

Tak na szybko obczaiłem bo dostęp niestety kiepski w exeo ale po załączeniu econ nic w środku kola pasowego się nie kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa aby dowiedzieć się czy sprezarka 4F0260805AP posiada jakies zamienniki?

Jedynie udało mi się dowiedzieć ze 4F0260805aa jest zamienne z 4F0260805ap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...