Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększone spalanie


BeTheDifference

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem pasującego posta na forum wiec otwieram własny. Chciałbym się poradzić w kwestii spalania w Audi A4B6 1.8T kod silnika AVJ.

Tydzień temu wymieniałem rozrząd wraz z pompą wody. Dwa tygodnie wcześniej wymieniony został reduktor przy instalacji gazowej, poprzedni się skończył niestety. Po wymianie tego rozrządu samochód zaczął przerywać na LPG ale przerywał przy obrotach ~3600. Wynikiem tego były wypadające zapłony. Po 2 dniach gaz juz nie przerywał lecz zwiększyło się spalanie z 12l na 19 l do tego błąd drugiej sondy lambda - za duża rezystancja oraz zbyt uboga mieszanka. Odstawiłem auto spowrotem do gazownika w celu ponownej regulacji lecz ten stwierdził że wszystko jest okej, mapy się pokrywają i korekty tez w porządku. Pytanie co to może być. Dodam iż w aucie został zamontowany downpipe 2,5" wraz z emulatorem kątowym. Sprawdzałem napięcie sondy i jest prawidłowe, w przedziale 0.1 - 0.9 V . 

Dodam jeszcze, że teraz samochód nie przechodzi testu gotowości w polach sonda lambda oraz katalizator, wcześniej przechodził ten test

Screenshot_20210708-183146_Torque.jpg

Edytowane przez BeTheDifference
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BeTheDifference napisał:

Dodam iż w aucie został zamontowany downpipe 2,5" wraz z emulatorem kątowym.

Rzadko to zdaje egzamin. Trzeba wyłączyć sondę w ecu. Porób logi to będzie wiadomo czy jeszcze coś nie halo i jak rzeczywiście ten gaz jest ustawiony. Wszystko co i jak w dziale diagnostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, przem8 napisał:

(...) Wszystko co i jak w dziale diagnostyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...