Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie świecą światła leaving home - wideorejestrator tryb parkingowy smartbox


jozwiak201

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem po zamontowaniu smartboxa III + wideorejestratora nie działa mi funkcja leaving home, po odłączeniu świecą normalnie za każdym razem.

Smartbox podłączyłem pod bezpieczniki z prawej strony dokładniej pod Moduł wyłączników kolumny kierownicy oraz MMI/Radio. Myślałem że to winna akumulatora (AGM) pomimo iż wymieniłem go na początku roku ale po naładowaniu go zmierzyłem miernikiem było 12.8, po kilku godzinach pokazywał 12.5, po dobie jak zmierzyłem było 12.4

Smartboxa mam ustawionego że rozłącza się przy 12.6 albo 6h i nic to nie pomaga.

 

Miał ktoś może taki przypadek i zna rozwiązanie, co zrobić aby funkcja leaving home normalnie działała z podłączonym wideorejestratorem oraz trybem prarkingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jozwiak201 napisał:

Witam, mam taki problem po zamontowaniu smartboxa III + wideorejestratora nie działa mi funkcja leaving home, po odłączeniu świecą normalnie za każdym razem.

Smartbox podłączyłem pod bezpieczniki z prawej strony dokładniej pod Moduł wyłączników kolumny kierownicy oraz MMI/Radio. Myślałem że to winna akumulatora (AGM) pomimo iż wymieniłem go na początku roku ale po naładowaniu go zmierzyłem miernikiem było 12.8, po kilku godzinach pokazywał 12.5, po dobie jak zmierzyłem było 12.4

Smartboxa mam ustawionego że rozłącza się przy 12.6 albo 6h i nic to nie pomaga.

 

Miał ktoś może taki przypadek i zna rozwiązanie, co zrobić aby funkcja leaving home normalnie działała z podłączonym wideorejestratorem oraz trybem prarkingowym.

Mam pewien z pozoru głupi pomysł :decayed:

1. Zrób zdjęcie kamerki w aucie 

2. Ściągnij wideorejestrator z szyby i zobacz czy jest poprawa 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego podłączyłeś kamerę? (Zasilanie)

 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod bezpieczniki stały plus, i po zapłonie. 

Naprwno jak rozłączę rejestrator to światła się zapalają, jak jest podłączony to nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jozwiak201 napisał:

Pod bezpieczniki stały plus, i po zapłonie. 

Naprwno jak rozłączę rejestrator to światła się zapalają, jak jest podłączony to nie.

Pod które bezpieczniki? Za co odpowiedzialne?

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał:

Pod które bezpieczniki? Za co odpowiedzialne?

Stały pod MMI/Radio

Po zapłonie Moduł wyłączników kolumny kierownicy 

Ale Patrzyłem pod innymi i ten sam problem. VCDS pokazuje takie błędy.

20210724_114851.jpg

20210724_113202.jpg

20210724_113156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarządzenie energią aktuwuje się i wywala błąb, bo kamerka jest podłączona pod stały plus od radia/mmi. To oznacza dla systemu, że radio pobiera za duży prąd. 

Musisz stałe 12V podciągnąć z osobnego bezpiecznika, który dołożysz w puszce bezpieczników. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał:

Zarządzenie energią aktuwuje się i wywala błąb, bo kamerka jest podłączona pod stały plus od radia/mmi. To oznacza dla systemu, że radio pobiera za duży prąd. 

Musisz stałe 12V podciągnąć z osobnego bezpiecznika, który dołożysz w puszce bezpieczników. 

Dzięki za podpowiedź. Zrobiłem w ten sposób iż smatboxa podłączyłem z lewej strony tj. stały prąd podłączyłem pod miejsce alarmu gdyż u mnie go nie ma, a pin z prądem jest wystawiony, a po zapłonie pod tylną wycieraczką i ten sam problem i znów pojawiły się te same błędy.

Problem stanowi wyłącznie stały plus tylko nie wiem jak już to obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały plus podciągnij z puszki bezpieczników. Miernikiem zmierz, która szyna jest pod zaciskiem 30 i do niej dołóż bezpiecznik i wepnij kamerkę. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2021 o 23:32, Muskel1 napisał:

Stały plus podciągnij z puszki bezpieczników. Miernikiem zmierz, która szyna jest pod zaciskiem 30 i do niej dołóż bezpiecznik i wepnij kamerkę. 

Podłączyłem na próbę stały bezpośrednio pod akumulator i nadal nie zapalają się światła. I pojawia się ten sam błąd.

Edytowane przez jozwiak201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartbox i kamera pobierają w takim razie za dużo prądu.

Jeżeli wszystkie urządzenia w stanie spoczynku pobierają w sumie więcej niż 50mA, BEM aktywuje błąd, który u Ciebie się pojawia.

Jedyne wyjście by oszukać system zarządzania energią (BEM), to podłączenie masy smartboxa bezpośrednio do klemy minusowej akumulatora, w ten sposób omijając pomiar dokonywany przez BEM. Ten znajduje się bowiem bezpośrednio na grubym minusowym przewodzie, przed klemą minusową na aku. 

Negatywny skutek takiego podłączenia, to to, że któregoś pięknego dnia auto może nie odpalić bo ta kamerka i smartbox wyładują akumulator. 

Alternatywnie można dołożyć drugi akumulatorek, z separatorem (by był oddzielony od pierwszego) i wtedy smartboxa podłączyć do drugiego aku. 

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że smartbox posiada regulację po ilu ma się wyłączyć i jakby ustawić 12.4V lub 6h to w sumie chyba nie powinien wyładować akumulatora do stanu aby auto nie odpaliło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jozwiak201 napisał:

Tylko że smartbox posiada regulację po ilu ma się wyłączyć i jakby ustawić 12.4V lub 6h to w sumie chyba nie powinien wyładować akumulatora do stanu aby auto nie odpaliło. 

Tak, ale ten stan 12,4 V zostanie szybko osiągnięty i smartbox rozłączy kamerkę. Podejrzewam, że większość czasu tak będzie więc nic na tym nie zyskasz bo kamerka będzie prawie ciągle off. Jeszcze jak przebywasz tylko krótkie dystanse to tym prędzej. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał:

Tak, ale ten stan 12,4 V zostanie szybko osiągnięty i smartbox rozłączy kamerkę. Podejrzewam, że większość czasu tak będzie więc nic na tym nie zyskasz bo kamerka będzie prawie ciągle off. Jeszcze jak przebywasz tylko krótkie dystanse to tym prędzej. 

Ale w tej chwili mam ustawione na 12.4 i w miarę długo nagrywa zawsze do tych 6h jest prąd. A chyba jak podłączę masę pod klemę to coś się zmieni w zużyciu prądu ?

Bo jak będzie jak było dotychczas z zużyciem prądu to będzie nagrywała na trybie parkingowym, tylko chciałem uzyskać efekt aby światła się zapalały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając bezpośrednio pod klemę akumunatora omijasz pomiar pobieranego prądu. Pobór jest ten sam, tyle że system zarządzania energią tego nie zmierzy i nie wywali błędu. Musisz tylko bezpośrednio na klemie podłączyć. Plus ciągły i plus po stacyjce oczywiście zabezpieczone bezpiecznikami. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem stały i masę bezpośrednio pod klemy, a po zapłonie zostawiłem pod bezpiecznikiem. I nie wiem dlaczego ale po wyłączeniu zapłonu włączona jest tylko 3 minuty i się wyłącza pokazując komunikat że do trybu parkingowego jest potrzebne stałe zasilane.

Wychodzi z tego ze nie da rady nic zrobić aby tryb parkingowy działał bez żadnych komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś musi niełączyć. Sprawdź dokładnie ten stały 12V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Teraz działa jak należy. Mam nadzieję że nie będzie jak wspominałeś i akumulatora nie rozładuje do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...