Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne dźwięki silniczków


Andrzej36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie

audi posiadam od niedawna problem jaki mam to wywala mi błędy chyba wszystkich możliwych silniczków klap bo aż 6. Podczas jazdy ogrzewanie i klima działa , ale słychać dziwne dźwięki bzyczenie , terkotanie , przeskakiwanie…gdy zgasze auto przez jakiś czas tez słychać bzykanie terkotanie. Proszę o pomoc jak ugryźć temat czy są wszystkie silniki do wymiany ? Po  skasowaniu błędów pojawiają się  ponownie …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś rozwinąć ? Jak pisałem od niedawna posiadam audi i jeszcze nie ogarniam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że wszystkie silniczki sypią błędami, czymś to musiałeś odczytać? Jeżeli za pomocą VCDS to wklej tu pełen protokół diagnozy czyli Autoscan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup calą nagrzewnice z exeo lub a4 b7 i przełóż wszystkie silniczki do siebie,one już są poprawione i nie wysypują się tak często jak te z b6,można też wymienić potencjometry same-ale różnie z nimi bywa.

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z exeo lub a4 b7 będą pasowały ?nie trzeba nic przerabiać?i czy dużo z tym roboty jest to do ogarnięcia samemu?trzeba ściągać cały kokpit by się do nich dostać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Andrzej36 napisał:

Aa Ok 

87F381E5-9AC8-437B-B7C6-A901D5F3F034.jpeg

4846F2E5-717F-4CD0-88C5-E069B03379F0.jpeg

141FF949-AC29-4926-B3E7-32C15C299E95.jpeg

BD637810-F6D2-4DDA-9E6A-39F7271D14FD.jpeg

To nie nadaje się do diagnozy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazuje tylko połowe informacji. Zakup sobie VCDS bo zawsze się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Andrzej36 napisał:

I z exeo lub a4 b7 będą pasowały ?nie trzeba nic przerabiać?i czy dużo z tym roboty jest to do ogarnięcia samemu?trzeba ściągać cały kokpit by się do nich dostać ?

To są te same silniczki,tylko w poprawionych wersjach. Jest temat o silniczkach na forum,poza tym od kierowcy to dostęp jest dobry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zakupie vcdsa i zacznę się rozglądać za zestawem z b7. Z tego co się doczytałem to w b6 to często padały te silniki ,dodatkowo może zdarzyć się ze silnik zamknie klapę główna i już nie otworzy….ale na to znam z teorii patent. Podobno ściąga się podszybie wyciąga filtr kabinowy i da się ta klapę wyjąc bez jej uszkodzenia….(rozwiązanie doraźne )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...