Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak regulacji lamp


michal1999

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od tygodnia jestem posiadaczem b7 z xenonami. Jest pewien problem ze nie działa samoregulacja niektórzy mi mrugaja myślałem ze może to bezpiecznik otworzyłem skrzyneczke a w miejscu nr 10 jest autom LWR szukajac w internecie jest tam właśnie do automatycznej regulacji proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lampy fabrycznie czy dokładane?

2. Bixenon skrętny czy nieskrętny?

3. Masz omnikat na FISe mówiący o awarri samopoziomu?

4. Podpinałeś auto pod komputer celem scztania błędów?

5. Czy przy starcie silnika soczewki wykonują ruch testowy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał:

1. Lampy fabrycznie czy dokładane?

2. Bixenon skrętny czy nieskrętny?

3. Masz omnikat na FISe mówiący o awarri samopoziomu?

4. Podpinałeś auto pod komputer celem scztania błędów?

5. Czy przy starcie silnika soczewki wykonują ruch testowy?

 

1.wyglada z enie bylo nic tam ruszane wiec wydaje mi sie ze fabryczne

2.nieskretny

3.nic mi sie nie pojawilo

4.nie ale mysle ze sie wybiore

5.wlasnie chodzi o to ze nie ma tego ruchu testowego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcie wlepki i pełny autoscan z VCDS. Coś mi się wydaje, że skoro nie ma komunikatu o niedziałającym samopoziomie i brak jest testu przy urochamianiu silnika, to ktoś bixy partyzancko dołożył.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że test wykonuje nie podczas włączania świateł tylko już w czasie uruchamiania silnika. Jeżeli najpierw uruchomisz silnik i dopiero włączycz światła testu nie zaobserwujesz. Musisz stanąć wieczorem pod ścianą i uruchomić silnik z przełącznikiem świateł ustawionym albo na "Auto" albo na światłach mijania. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Muskel1 napisał:

Pamiętaj, że test wykonuje nie podczas włączania świateł tylko już w czasie uruchamiania silnika. Jeżeli najpierw uruchomisz silnik i dopiero włączycz światła testu nie zaobserwujesz. Musisz stanąć wieczorem pod ścianą i uruchomić silnik z przełącznikiem świateł ustawionym albo na "Auto" albo na światłach mijania. 

Zrobiłem tak jak mowiłeś i idą góra potem w dół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Muskel1 napisał:

Wrzuć zdjęcie wlepki i pełny autoscan z VCDS. Coś mi się wydaje, że skoro nie ma komunikatu o niedziałającym samopoziomie i brak jest testu przy urochamianiu silnika, to ktoś bixy partyzancko dołożył.

U siostry sterownik poziomu w b7 się zawiesił i nie działał w ogóle ,a błędu na zegarach było brak - mimo iż komunikacji nie było ze sterownikiem. Odpiąłem,podpiąłem ponownie sterownik i wrócił do życia ,światła zaczęły znów poziomować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, michal1999 napisał:

Zrobiłem tak jak mowiłeś i idą góra potem w dół 

Więc samopoziom działa. Powodem rażenia mogą być po prostu za wysoko ustawione lampy. Musisz podjechać do jakiegoś warsztatu żeby na urządzeniu do ustawiania świateł sprawdzili i ustawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pila24 napisał:

U siostry sterownik poziomu w b7 się zawiesił i nie działał w ogóle ,a błędu na zegarach było brak - mimo iż komunikacji nie było ze sterownikiem. Odpiąłem,podpiąłem ponownie sterownik i wrócił do życia ,światła zaczęły znów poziomować.

Wykonywały test przy starcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Muskel1 napisał:

Wykonywały test przy starcie?

Nie pamiętam,możliwe iż nie. Ogólnie światła obniżyły się niebezpiecznie,zasięg po ciemku wynosił jakieś 15 metrów a siostra jeździła tak kilka miesięcy. Na zegarach żadnej informacji o braku poziomu,sterownik poziomu nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pila24 napisał:

Nie pamiętam,możliwe iż nie. Ogólnie światła obniżyły się niebezpiecznie,zasięg po ciemku wynosił jakieś 15 metrów a siostra jeździła tak kilka miesięcy. Na zegarach żadnej informacji o braku poziomu,sterownik poziomu nie odpowiadał.

Kobiety nie zwracają na takie rzeczy uwagi. Żona z tylko  jednym sprawnym głośnikiem w drzwiach jeździła i też wydawało jej się  to normalne:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Więc samopoziom działa. Powodem rażenia mogą być po prostu za wysoko ustawione lampy. Musisz podjechać do jakiegoś warsztatu żeby na urządzeniu do ustawiania świateł sprawdzili i ustawili.

Dziekuje bardzo za rady pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2021 o 12:11, pila24 napisał(a):

Nie pamiętam,możliwe iż nie. Ogólnie światła obniżyły się niebezpiecznie,zasięg po ciemku wynosił jakieś 15 metrów a siostra jeździła tak kilka miesięcy. Na zegarach żadnej informacji o braku poziomu,sterownik poziomu nie odpowiadał.

Cześć, możesz napisać, w którym miejscu znajduje się ten sterownik? Mam identyczny problem, vag też nie pokazuje błędów. Test wykonuje w bardzo minimalnym zakresie, tzn. soczewki tylko jakby drgały dół - góra. Wcześniej było widać wyraźne opadnie i wznoszenie.

Edytowane przez wygibus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wygibus napisał(a):

Cześć, możesz napisać, w którym miejscu znajduje się ten sterownik? Mam identyczny problem, vag też nie pokazuje błędów. Test wykonuje w bardzo minimalnym zakresie, tzn. soczewki tylko jakby drgały dół - góra. Wcześniej było widać wyraźne opadnie i wznoszenie.

Zdemontuj schowek pasażera,będzie przykręcony tuż nad nim.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...