Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator


sylwiodam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nabyłem właśnie Audi A4 B6 z 2001 b+g. Cały czas chodzi wentylator. Czy to normalne. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klima działa to tak, z resztą jak w każdym innym aucie w takim przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Econ się swieci cały czas? Jazda bez czynnika skutkuje zatarciem sprężarki tego typu jaki jest w tym modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator chodzi nawet po odpaleniu na zimnym silniku? Tutaj przyczyn może być wiele od uszkodzonego czujnika temperatury po uszkodzony termostat lub moduł wentylatorów. Temperatura stoi równo na 90 stopni i nie przegrzewa się silnik? Jeśli nie masz kabla i nie wiesz jak się do tego zabrać aby zczytac błędy oraz posprawdzać bloki pomiarowe to podjedź do ogarniętego elektryka i niech podłączy auto pod kompa oraz posprawdza czy wszytko ok. Co do klimy nie jeździj tak tylko ewentualnie omiń kompresor zakładając krótszy pasek. Dalsza jazda grozi zatarciem sprężarki i późniejszą kosztowną wymianą skraplacza, dyszy rozprężnej, kompresora, osuszacza i płukaniem całego układu z opiłków. Sprawdź też czujnik ciśnienia klimatyzacji gdyż przy niesprawnym też będzie świecił ECON pomimo prawidłowej ilości czynnika. Jeśli jest czynnik powinien pokazać w VAGu ciśnienie około 5 bar na wyłączonym silniku.

Edytowane przez marcin21467
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marcin21467 napisał:

 Jeśli jest czynnik powinien pokazać w VAGu ciśnienie ok 5 bar na wyłączonym silniku.

Nie całkiem, ciśnienie jest zależne od temperatury i tak dla r134a masz poniższą tabelę.

 

vw_passat_klimaanlage_4472.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Nie całkiem, ciśnienie jest zależne od temperatury i tak dla r134a masz poniższą tabelę.

 

vw_passat_klimaanlage_4472.gif

Wiem że ciśnienie jest różne w zależności od temperatury otoczenia. Chciałem tylko orientacyjnie(biorąc pod uwagę obecne temperatury) napisać aby naprowadzić kolegę czy ma czynnik w układzie czy nie. :) Sorry za off top.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin21467 napisał:

Wiem że ciśnienie jest różne w zależności od temperatury otoczenia. Chciałem tylko orientacyjnie(biorąc pod uwagę obecne temperatury) napisać aby naprowadzić kolegę czy ma czynnik w układzie czy nie. :) Sorry za off top.

Tak tylko jak będzie sprawdzał na zgaszonym ale rozgrzanym silniku to temp. czynnika będzie dużo wyższa niż na silniku stojącym kilka godz w jednej temp otoczenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...