Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Koło jednomasowe, tarcza i docisk do AVG


skalarx

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chodzi ci o położenie pedału sprzęgła to jest sterowany hydraulicznie i tu nic nie zmienisz a jeśli chcesz aby sprzęgło ci szybciej "łapało" trzeba wzmocnić docisk i dać mocniejsze sprężyny do tarczy sprzęgła :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi ci o położenie pedału sprzęgła to jest sterowany hydraulicznie i tu nic nie zmienisz a jeśli chcesz aby sprzęgło ci szybciej "łapało" trzeba wzmocnić docisk i dać mocniejsze sprężyny do tarczy sprzęgła :przebiegly:

:polew: toż to robota dla Radzikowskiego a nie na warsztat w piwnicy :tongue4:. Zastanawiałem się czy nie kupić u niego docisku i tarczy do 1Z i zamontować do mojego koła :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tylko dla niego :gwizdanie: sam bym się skusił na wzmocnienie sprzęgła u radzia :chytry: jakbym nie było spłukany :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa wytrzymałosci nowego org dwumasa, mam program napisany na 160km&340nm noi niebawem oddam pompe na regeneracje, a aktualnie kączy sie juz sprzegło :kwasny: łapie dosć wysoko noi szarpie troche. Jeśli chodzi o mody nie zamierzam juz zwiększać mocy :gwizdanie:

Gdzieś wyczytałem że nowy dwumas zwytrzyma nawet 400nm ale pozostaje jeszcze pytanie jak długo? :gwizdanie:

Skalarx i jak zadowolony z usług Piotrusia z Łąki ???? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak wygląda sprawa wytrzymałosci nowego org dwumasa, mam program napisany na 160km&340nm noi niebawem oddam pompe na regeneracje, a aktualnie kączy sie juz sprzegło :kwasny: łapie dosć wysoko noi szarpie troche. Jeśli chodzi o mody nie zamierzam juz zwiększać mocy :gwizdanie:

Gdzieś wyczytałem że nowy dwumas zwytrzyma nawet 400nm ale pozostaje jeszcze pytanie jak długo? :gwizdanie:

Skalarx i jak zadowolony z usług Piotrusia z Łąki ???? :naughty:

wszystko wygląda ok, więc nie mam powodów do niezadowolenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim jednomasie zrobiłem już ok 10.000 km i jestem zadowolony. Na początku dziwne uczucie ale to wynikało z przyzwyczajenia.

Zabieg polecam - momentu mam 350Nm i dwumas dostawał już drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim jednomasie zrobiłem już ok 10.000 km i jestem zadowolony. Na początku dziwne uczucie ale to wynikało z przyzwyczajenia.

Zabieg polecam - momentu mam 350Nm i dwumas dostawał już drgań.

Mi sie troche srednio podoba ale moze sie przyzwyczaje :good: Tego dwumasa miales nowego jak drgan dostawal? bo moze nowy by dawal rade. Ciekawy jestem ile zniesie nowiutki seryjny komplet :mysli: mocy momentu i jak dlugo :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz jaro4444 na nowych dwumasach w a4 b5 brata i swojej b7 ma po 200ps i ponad 400Nm o ile dobrze pamiętam trzeba by było jego zapytać jak to śmiga w b5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie rozmawiałem z Radzikowskim swojego czasu i On też potwierdził, że dwumas wytrzyma nawet 400Nm ale nie przez 200 tys. km tylko przez 40 tys. więc tutaj nie chodzi o to ile momentu przeniesie w danej chwili tylko o to ile da radę wytrzymać i jak długo będzie pracował bezawaryjnie.

Jak mam wydać 2 tys. i sprzęgło wymieniać po 40 tys. a zacznie kuleć po 20 to wolę jednomasa, który wytrzyma 100 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pedale w B5 jest pewne cieglo z regulacja można je skrócić i sprzęgło będzie brało niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tu piszecie o jednomasach do 1.9 TDI. Czy orientuje sie ktos o takim czyms do benzyny? Znalazlem ostatnio na allegro caly zestaw i sprzedajacy podawal ze jednomas podejdzie do 1.9 TDI i 1.8T. Czy wiecie gdzie dokladnie sprawdzic od czego dopasuje jednomasa. Zalezy mi na uzywanym kole. Z gory dziekuje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tu piszecie o jednomasach do 1.9 TDI. Czy orientuje sie ktos o takim czyms do benzyny? Znalazlem ostatnio na allegro caly zestaw i sprzedajacy podawal ze jednomas podejdzie do 1.9 TDI i 1.8T. Czy wiecie gdzie dokladnie sprawdzic od czego dopasuje jednomasa. Zalezy mi na uzywanym kole. Z gory dziekuje. :hi:

Z tego co ja wiem, to mój jednomas na przykład jest od 1,8 benzyna (A80 B4) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez załozyłem niedawno komplet jednomasa i sprzegła Valeo

na początku jest dziwnie przy ruszaniu, takie drgania delikatne, w 1z tak miałem, no ale sie odzwyczaiłem i teraz znowu sie trzeba przyzwyczaić

w każdym razie sprzegło fajnie bierze i tak przyjemnie "chodzi" pedał

polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz komplet valeo 1z, też mam taki pomimo tego że wielu mi go odradzało, drgania są takie delikatne jak mówisz ale tylko na początku potem to już rakieta :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz komplet valeo 1z, też mam taki pomimo tego że wielu mi go odradzało, drgania są takie delikatne jak mówisz ale tylko na początku potem to już rakieta :kox:

A ty zrobiłeś swap silnika czy co? :blink: w b5 nie było AVF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczałem. Gratuluje :good: Piękno B5-tki i silnik z potencjałem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co bardziej sie opłaca kupić?

Zastanawiam sie nad jednomasem

http://www.allegro.pl/item672935390_kolo_dwumasowe_sprzeglo_passat_audi_a4_a6_tdi.html lub od kolegi Rtocki

Czy moze nowy kompletny dwumas założyć :mysli:.

Program mam zrobiony na 160km i 340Nm i przebieg ok 300tys wiec sprzęgło juz nie domaga.

jak bym założył ori dwumasa to pożyło by to dłuzej niz 2lata :mysli:

I jeszcze pytanko ile moze kosztować dwumas kompletny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co bardziej sie opłaca kupić?

Zastanawiam sie nad jednomasem

http://www.allegro.pl/item672935390_kolo_dwumasowe_sprzeglo_passat_audi_a4_a6_tdi.html lub od kolegi Rtocki

Czy moze nowy kompletny dwumas założyć :mysli:.

Program mam zrobiony na 160km i 340Nm i przebieg ok 300tys wiec sprzęgło juz nie domaga.

jak bym założył ori dwumasa to pożyło by to dłuzej niz 2lata :mysli:

I jeszcze pytanko ile moze kosztować dwumas kompletny

Kompletne nówka sprzęło SACHSA do AVG czyli tarcza, docisk, łożysko, dwumas, na allegro kosztuje 1700 PLN.

Sprzęgło do 1Z czyli tarcza, docisk łożysko - 700-750 PLN + używany jednomas od 70 - 150 PLN (zależy jak trafisz).

Różnica w cenie jest zasadnicza że się tak wyrażę :>. Ja jednak wybrałem droższy zestaw ori :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...