Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Jaki olej do 3.0V6 (ASN, AVK, BBK) ?


tommylee

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie

Szukałem na forum ale nic specjalnego nie znalazłem. Jestem przed wymianą oleju i zastanawiam się na zmianą oleju na inną markę.

Do tej pory jeżdżę na oleju Castrol Magnatec 5W40 (syntetyk), ale nasłuchałem się od użytkowników dobrych opinii Motul, Mobil 1.

Pytanie jest takie:

- na jakim oleju wg normy VW powinno to auto jeździć (kiedyś miałem taką karteczkę z normą z serwisu)?

- jaką markę polecacie (pytam raczej użytkowników silników V6 lub V8, bo wiem, że tam ubytki oleju mogą być większe)

- autko jeździ na LPG, więc siorbanie oleju może być większe niż normalnie (w sumie to nie wiem dlaczego tak ma być?)

Za sugestie będę wdzięczny :hi:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry castrol, dobry motul i mobil mozesz zalac od 10W40 w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie kupiłem taki: Motul SPECIFIC 504.00/507.00 5W30 i taka specyfikacja do nas idzie

http://www.allegro.pl/item610480065_motul_specific_504_00_507_00_5w30_5l_f_ra_g4_vw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że nie wiem :mysli: bo za bardzo się na tym nie znam ale obdzwoniłem dużo firm i najwięcej polecali mi właśnie taki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taki olej żeby był dostępny w większości sklepów w różnych miastach. Ewentualnie kup większy zapas mniejspotykanego oleju na dolewki :)

Ja mam zalanego shell'a 5w30 (504.00). Ale Shell 5w40 ma wystarczającą zalecana normę 503.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o różne silniki, dostałeś odpowiedz, przeczytaj temat jeszcze raz.

fakt, niepotrzebnie zamieściłem w temacie BBK bo to 4,2, a silnik ASN i AVK to praktycznie ta sama jednostka. Dlatego pytałem o specyfikację oleju do tego właśnie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to zadzwoń do paru ASO i zobacz co powiedza, a najlepiej to dokup polska instrukcję. Napewno przyda sie nie jeden raz. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup taki olej żeby był dostępny w większości sklepów w różnych miastach. Ewentualnie kup większy zapas mniejspotykanego oleju na dolewki :)

Ja mam zalanego shell'a 5w30 (504.00). Ale Shell 5w40 ma wystarczającą zalecana normę 503.00

Tak potwierdzam, sprawdziłem w książce. Zalecana wystarczająca norma to 503.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...